Zamknij

Matura poprawkowa 2018 z matematyki: jak się uczyć do poprawki?

Redakcja
20.08.2018 12:39
Jak uczyć się do matury poprawkowej z matematyki 2018?
fot. pixabay.com

Matura poprawkowa z matematyki w 2018 roku to egzamin, do którego podejdzie największy procent wszystkich maturzystów. Podpowiadamy, jak uczyć się do poprawki z matematyki, żeby na pewno zdać egzamin w sierpniu.

Jak uczyć się do matury poprawkowej? To pytanie zadają sobie wszyscy maturzyści, którym na egzaminie dojrzałości podwinęła się noga. Prawie 15 procent wszystkich zdających, którzy przystąpili w 2018 roku do egzaminu maturalnego, nie zdało jednego przedmiotu. To właśnie oni są uprawnieni do podejścia do poprawki jeszcze w tym roku w sierpniu. Poniżej przedstawiamy sposoby, które pomogą w nauce do poprawki z matematyki.

» Matura poprawkowa 2018: matematyka - arkusz CKE, odpowiedzi, rozwiązania

Matura poprawkowa 2018 - kto może poprawiać?

Do sierpniowej poprawki mogą podejść maturzyści, którzy nie zdali jednego z pięciu obowiązkowych egzaminów. Jeśli absolwentowi nie udało się zaliczyć dwóch lub więcej przedmiotów, do matury będzie mógł podejść dopiero w 2019 roku. Poprawki pisemne, w tym właśnie z matematyki, odbędą się 21 sierpnia 2017 roku.

» Matura 2018: poprawka - kiedy egzaminy poprawkowe? [TERMINY]

Jak przygotować się do matury poprawkowej z matematyki?

Najbardziej znanym i skutecznym rozwiązaniem, aby przygotować się do poprawki maturykorepetycje z matematyki. U studentów zapłacimy najczęściej około 25-35 zł za godzinę, zaś u nauczycieli z długoletnim stażem od 40 do nawet 80 zł za godzinę. Jeśli wybierzemy taką metodę, nauka będzie prawdopodobnie najbardziej efektywna. Korepetytor poświęca tylko nam całą uwagę i może kontrolować postępy ucznia oraz zwrócić szczególną uwagę na zagadnienia, które sprawiają mu największe problemy. Jednocześnie istnieje możliwość zadawania pytań w każdym momencie, a dzięki temu także szczegółowego wytłumaczenia różnych zagadnień.

» Matura poprawkowa 2018 z j. polskiego - jak uczyć się do poprawki?

Poprawka matury - matematyka 2018: jak uczyć się skutecznie?

Na Youtube można znaleźć bardzo dużo filmów, na których szczegółowo wytłumaczone są najważniejsze zagadnienia na poziomie podstawowym. Często autorzy nagrań pokazują także przykładowe sposoby i metody rozwiązania najbardziej popularnych typów zadań z arkuszy z poprzednich lat. Najlepiej na początku samemu spróbować przerobić arkusze maturalne z poprzednich lat, a następnie porównać rozwiązania z tymi przedstawionymi na filmach.

» Matura 2018: zasady i procedury. Co można przynieść, a czego nie wolno? [LISTA]

W internecie z łatwością można znaleźć także wiele stron, na których opublikowane są instrukcje i wskazówki, jak rozwiązywać poszczególne typy zadań. Oprócz tego istnieją fora matematyczne, gdzie udzielają się doświadczeni studenci, nauczyciele i pasjonaci matematyki. Najważniejsza jednak jest nauka poprzez praktykę - rozwiązywanie dużej ilości zadań i przerabianie arkuszy maturalnych z poprzednich lat na pewno pomoże w nauce do matury poprawkowej w sierpniu 2018.

Do matury poprawkowej w sierpniu 2018 jest jeszcze sporo czasu. Warto opracować sobie grafik na najbliższe tygodnie, a naukę rozłożyć odpowiednio do swoich sił i codziennie przerabiać określoną partię materiału.

RadioZET.pl/KP