Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Matury poprawkowe 2017 - język angielski. Jak się uczyć, żeby zdać?

21.08.2017 10:20

Poprawka z języka angielskiego w sierpniu - jak ją zdać? Matura poprawkowa z języka obcego nowożytnego to jeden z trzech pisemnych egzaminów, do których podejdą tegoroczni maturzyści, którym nie powiodło się za pierwszym podejściem.

Masz maturę poprawkową z języka angielskiego? Sprawdź, jak ją poprawić 2017 fot. pixabay.com

Jak się uczyć do matury poprawkowej z języka obcego? Matura poprawkowa z języka angielskiego to jeden z trzech egzaminów, do których muszą podejść maturzyści, jeśli nie uzyskali 30 procent za pierwszym razem. Jeśli czeka cię poprawka w sierpniu z języka angielskiego lub innego języka obcego, przedstawiamy sprawdzone sposoby, jak się do niej przygotować.

Jak uczyć się do matury poprawkowej 2017?

Świetnym sposobem na zapamiętanie dużej ilości słówek są fiszki. Najlepiej stworzyć je samemu - masz wtedy kontrolę nad zakresem słownictwa, który chcesz opanować, a przy okazji pisząc, zapamiętujesz dużo więcej niż poprzez samo czytanie. Naklejaj karteczki z najtrudniejszymi słowami i ich tłumaczeniem na przedmiotach codziennego użytku, na które często patrzysz (szafki w pokoju, lodówka, lustro). Próbuj układać w głowie przykładowe zdania z wyrażeniami, które sprawiają trudności i również je zapisuj. Twórz skojarzenia - im bardziej absurdalne, tym lepsze. Dużo szybciej zapamiętasz wtedy nawet najtrudniejsze słówka i konstrukcje gramatyczne.

Matura poprawkowa z języka angielskiego - sposoby na naukę

Wbrew pozorom podczas słuchania zagranicznej muzyki i oglądania filmów w oryginale (lub z napisami) również bardzo dużo się uczymy. Podczas poprawki z języka obcego nie ominie cię część, w której rozwiązujesz zadania na podstawie słuchania. W ten sposób możesz osłuchać się z różnymi rodzajami akcentów i łatwiej będzie Ci wychwycić słówka podczas samego egzaminu.

Arkusze na maturę poprawkową z języka obcego 2017

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej można znaleźć arkusze maturalne nawet sprzed kilku lat. Dostępne tam są transkrypcje nagrań, jak również pliki dźwiękowe, arkusze egzaminacyjne, a także klucze odpowiedzi do każdego z nich. Rozwiązywanie matur to dobry sposób, aby zobaczyć, jakie typy zadań mogą czekać na maturzystę oraz na poznanie sposobów, jak sobie z nimi poradzić w trakcie egzaminu.

Mam poprawkę w sierpniu z języka angielskiego - jak się uczyć?

Nawet jeśli nienawidzisz uczyć się języków obcych, mimo wszystko warto się przyłożyć do poprawki z matury. Nie chodzi tylko o zaliczenie egzaminu i otrzymanie świadectwa maturalnego. Język angielski lub każdy inny są niezwykle przydatne w przyszłości. Może się okazać, że nie będziesz w stanie pracować w wymarzonej pracy, bo zawód będzie wymagał znajomości chociaż podstaw innego języka niż ojczysty.

Najważniejsze jest jednak, aby przede wszystkim się nie stresować. Nie zostawiaj nauki na ostatnią chwilę, rozłóż sobie materiał na mniejsze partie i sukcesywnie ucz się ich każdego dnia.

RadioZET.pl/KP

Oceń