Zamknij

Matura poprawkowa 2018 z języka angielskiego - jak się przygotować?

Redakcja
20.07.2018 09:36
Matura poprawkowa 2018: język angielski - jak się uczyć, żeby zdać?
fot. pixabay.com

Jak zdać maturę poprawkową z języka angielskiego w sierpniu 2018? Tak zwana poprawka z języka obcego nowożytnego to jeden z trzech pisemnych egzaminów obowiązkowych, do których podejdą tegoroczni maturzyści, jeśli nie powiodło im się za pierwszym podejściem. Podpowiadamy, jak skutecznie przygotować się do matury poprawkowej m.in. z języka angielskiego.

Jak się uczyć do matury poprawkowej z języka obcego? Matura poprawkowa z języka angielskiego to jeden z trzech egzaminów, do których muszą podejść maturzyści, jeśli nie uzyskali 30 procent za pierwszym razem. Jeśli czeka cię poprawka w sierpniu z języka angielskiego lub innego języka obcego, przedstawiamy sprawdzone sposoby, jak się do niej przygotować.

Jak uczyć się do matury poprawkowej 2018 z angielskiego, żeby zdać?

Świetnym sposobem na zapamiętanie dużej ilości słówek są fiszki. Najlepiej stworzyć je samemu - masz wtedy kontrolę nad zakresem słownictwa, który chcesz opanować, a przy okazji pisząc, zapamiętujesz dużo więcej niż poprzez samo czytanie. Naklejaj karteczki z najtrudniejszymi słowami i ich tłumaczeniem na przedmiotach codziennego użytku, na które często patrzysz (szafki w pokoju, lodówka, lustro). Próbuj układać w głowie przykładowe zdania z wyrażeniami, które sprawiają trudności i również je zapisuj. Twórz skojarzenia - im bardziej absurdalne, tym lepsze. Dużo szybciej zapamiętasz wtedy nawet najtrudniejsze słówka i konstrukcje gramatyczne.

» Matura 2018: poprawka - kiedy egzaminy poprawkowe? [TERMINY]

Matura poprawkowa z języka angielskiego - sposoby na naukę

Wbrew pozorom podczas słuchania zagranicznej muzyki i oglądania filmów w oryginale (lub z napisami) również bardzo dużo się uczymy. Podczas poprawki z języka obcego nie ominie cię część, w której rozwiązujesz zadania na podstawie słuchania. W ten sposób możesz osłuchać się z różnymi rodzajami akcentów i łatwiej będzie Ci wychwycić słówka podczas samego egzaminu.

Arkusze na maturę poprawkową z języka obcego 2018

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej można znaleźć arkusze maturalne nawet sprzed kilku lat. Dostępne tam są transkrypcje nagrań, jak również pliki dźwiękowe, arkusze egzaminacyjne, a także klucze odpowiedzi do każdego z nich. Rozwiązywanie matur to dobry sposób, aby zobaczyć, jakie typy zadań mogą czekać na maturzystę oraz na poznanie sposobów, jak sobie z nimi poradzić w trakcie egzaminu.

» Matura poprawkowa 2018 z j. polskiego - jak uczyć się do poprawki?

Poprawka matury z języka angielskiego - jak się uczyć?

Nawet jeśli nienawidzisz uczyć się języków obcych, mimo wszystko warto się przyłożyć do poprawki z matury. Nie chodzi tylko o zaliczenie egzaminu i otrzymanie świadectwa maturalnego. Język angielski lub każdy inny są niezwykle przydatne w przyszłości. Może się okazać, że nie będziesz w stanie pracować w wymarzonej pracy, bo zawód będzie wymagał znajomości chociaż podstaw innego języka niż ojczysty.

Najważniejsze jest jednak, aby przede wszystkim się nie stresować. Nie zostawiaj nauki na ostatnią chwilę, rozłóż sobie materiał na mniejsze partie i sukcesywnie ucz się ich każdego dnia.

» Matura poprawkowa 2018 z matematyki: jak się uczyć do poprawki?

RadioZET.pl/KP