Zamknij

Melania Trump: sylwetka Pierwszej damy USA [WIEK, WZROST, RODZINA, INSTAGRAM]

03.11.2020 13:16
Melania Trump: sylwetka Pierwszej damy USA [WIEK, WZROST, RODZINA]
fot. AP/Associated Press/East News

Melania Trump, żona Donalda Trumpa, w przypadku wygranej swojego męża w wyborach może zostać Pierwszą damą USA na kolejne 4 lata. Sprawdzamy, jakich informacji na jej temat najczęściej szukali internauci: wiek, wzrost, Instagram, rodzina.

 Melania Trump: sylwetka żony Donalda Trumpa [WIEK, WZROST]

Melania Trump to słoweńsko-amerykańska była modelka, a od 2005 roku żona Donalda Trumpa. Urodziła się 26 kwietnia 1970 w Sevnicy jako Melanija Knavs. W późniejszych latach używała zmienionego imienia i nazwiska - Melania Knauss.  Od stycznia 2017 roku Melania Trump jest Pierwszą damą Stanów Zjednoczonych.

Trump w Lublanie mieszkała od 1985 roku, tam też skończyła Średnią Szkołę Projektowania i Fotografii. Studiowała na wydziale projektowania Uniwersytetu Lublańskiego, jednakże po roku przerwała je ze względu na rozwijającą się karierę modelki.

Na wybieg wyszła już jako 16-latka, kiedy pozowała dla słoweńskiego fotografa mody Stane Jerko. W wieku 18-lat podpisała kontrakt z agencją modelek z Mediolanu. Później pracowała też w Paryżu i zmieniła nazwisko na niemiecko brzmiące - Melania Knauss. Szybko zdobyła rozpoznawalność i trafiła na okładki pism takich jak „Vogue”, „Harper’s Bazaar”, „Ocean Drive”, „Avenue”, „In Style” i „New York Magazine”.

W 1996 Melania Trump przyjechała do Nowego Jorku, która zezwalała na pobyt, ale nie na legalną pracę. Po kilku miesiącach otrzymała wizę pracowniczą typu H1B, aż w końcu otrzymała zieloną kartę, a później amerykańskie obywatelstwo.

Melania Trump ma 50 lat. Ma 180 cm wzrostu.

Donald Trump: sylwetka kandydata na prezydenta USA [WIEK, WZROST, WYKSZTAŁCENIE]

Melania Trump: rodzina

Rodzicami Melanii są: sprzedawca samochodów Viktor Knavs i pracownica fabryki tekstylnej Amalija Ulčnik. Od 2005 roku mężem modelki jest Donald Trump. Para poznała się w 1998 roku, kiedy późniejszy prezydent był jeszcze żonaty z Marlą Malpes.

Melania i Donald Trump mają jednego syna – Barrona.

Wybory prezydenckie 2020 w USA: data, zasady, kandydaci [SONDAŻE]

Melania Trump: Pierwsza dama

20 stycznia 2017 Trump został zaprzysiężony na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych, a jego żona Melania została pierwszą damą Stanów Zjednoczonych. Stała się przy tym drugą w historii pierwszą damą, która urodziła się poza granicami USA – pierwszą była urodzona w Londynie Louisa Adams, żona 6. prezydenta Johna Quincy’ego Adamsa. Z uwagi na obowiązki szkolne, wówczas 10-letniego, syna Barrona Melania zdecydowała o nieprzeprowadzaniu się z Donaldem Trumpem z ich nowojorskiego mieszkania do Białego Domu, przynajmniej do momentu zakończenia roku szkolnego. W czerwcu 2017, gdy Barron zakończył rok szkolny, Melania wraz z nim przeniosła się do Białego Domu.

Wybory prezydenckie w USA 2020: wyniki

Melania Trump: Instagram

Melania Trump prowadzi Instagrama, na którym publikuje zdjęcia ze spotkań i wyjazdów. Konto obserwuje ponad 5 milionów osób. 

 RadioZET.pl/PAB