Zamknij

Mieszkanie dla Młodych 2017 - do kiedy można składać wnioski? [TERMINY]

Redakcja
02.08.2017 14:36
Mieszkanie dla Młodych 2017 - do kiedy można składać wnioski? [TERMINY]
fot. pixabay.com

Mieszkanie dla Młodych to rządowy program, który zakłada dofinansowanie do kredytu na zakup pierwszego mieszkania. Już niedługo znów będzie można składać wnioski w programie MdM 2017. Od kiedy banki będą przyjmować dokumenty?

Mieszkanie dla Młodych - do kiedy można składać wniosek? Niewątpliwie trzeba będzie się pospieszyć. Pieniędzy w programie nie zostało już zbyt wiele, a chętnych na dofinansowanie od państwa jest bardzo dużo. Sprawdzamy terminy składania wniosków MDM 2017. Oto najważniejsze informacje.

MDM 2017 - warunki. Jak złożyć wniosek?

Od stycznia 2014 roku kupujący swoje pierwsze mieszkanie mogą liczyć na pomoc państwa w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.  W ramach MdM 2017 wnioski mogą składać rodziny oraz osoby samotne w wieku do 35 lat, które dotychczas nie były właścicielami innego mieszkania. Wniosek o dofinansowanie wkładu własnego składa się wraz z wnioskiem o kredyt i dodatkowymi dokumentami w wybranym przez siebie banku, który przystąpił do programu. 

Mieszkanie dla Młodych 2017 - do kiedy wniosek?

Wnioski o dofinansowanie w programie Mieszkanie dla Młodych można je składać już od 8 sierpnia 2017 roku. W ramach środków na dofinansowanie zakupu mieszkań na ten rok przeznaczono dodatkowe 68 milionów złotych.

Bank Gospodarstwa Krajowego zakłada, że te pieniądze wystarczą na dofinansowanie wkładu własnego dla około 2600 wnioskodawców, a środki na ten cel mogą się wyczerpać już po dwóch dniach. Jednocześnie zachęca, aby nie czekać do ostatniej chwili, tylko już zacząć kompletować dokumenty.

Warto również pamiętać, że wniosek o dofinansowanie z Mieszkanie dla Młodych można złożyć tylko do 30 września 2018 roku.

RadioZET.pl/rodzina.gov.pl/mdmprogram.com/KP