Zamknij

Mieszkanie dla młodych - warunki 2017. Dla kogo dofinansowanie?

Redakcja
08.08.2017 09:32
Mieszkanie dla młodych - warunki 2017. Dla kogo dofinansowanie?
fot. pixabay.com

Jakie są warunki programu Mieszkanie dla Młodych? Co zrobić, aby otrzymać dofinansowanie na pierwsze mieszkanie lub dom jednorodzinny? Sprawdzamy najważniejsze informacje.

Mieszkanie dla Młodych - warunki skorzystania z programu dokładnie informują o tym, kto może skorzystać z rządowego dofinansowania. Kto może się o nie starać? Dla kogo przeznaczone są dofinansowania? Sprawdzamy dokładnie informacje i warunki programu Mieszkanie dla Młodych w 2017 roku.

Mieszkanie dla Młodych - warunki 2017

Kupno mieszkania to zawsze duże wyzwanie dla młodych ludzi. Co zrobić, aby otrzymać dofinansowanie na swoje pierwsze "M" z programu Mieszkanie dla Młodych? Warunki wyglądają następująco: 

  • nie można posiadać innego mieszkania (także w przeszłości) - ten warunek nie dotyczy osób/rodzin z trojgiem dzieci
  • wiek do 35 lat (w przypadku małżeństw decyduje wiek młodszego małżonka) - ten warunek nie dotyczy osób/rodzin z trojgiem dzieci
  • zaciągnięty kredyt na co najmniej 50% ceny mieszkania, na co najmniej 15 lat
  • cena mieszkania nie może przekroczyć wskaźnika określonego dla danej lokalizacji

Dla kogo dofinansowanie z Mieszkanie dla Młodych?

Pomoc z programu "Mieszkanie dla Młodych" będzie polegać na dofinansowaniu wkładu własnego. Duże rodziny mogą liczyć na dodatkowe wsparcie. Kiedy pojawi się trzecie dziecko będą one mogły dostać pomoc na wcześniejszą spłatę części kapitału kredytu. Ponadto osoby, które rozpoczną budowę pierwszego własnego mieszkania (lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego) będą mogły skorzystać z tak zwanego częściowego zwrotu VAT na materiały budowlane.

Mieszkanie dla młodych - warunki 2017. Dla kogo dofinansowanie?
fot. premier.gov.pl

Mieszkanie dla Młodych to program, który wszedł w życie 1 stycznia 2014 roku. Nie jest to pierwszy system rządowego wsparcia dla młodych ludzi. Pierwszym państwowym projektem tego typu była Rodzina na Swoim, działająca w latach 2007-2012.

RadioZET.pl/mdmprogram.com/rodzina.gov.pl/KP

Co powinno znaleźć się w każdej kuchni?