Zamknij

Murem za Owsiakiem: o co chodzi w akcji? Twitter, facebook, petycja

Redakcja
18.01.2019 13:13
Jerzy Owsiak. Akcja Murem za Owsiakiem
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Choć Jerzy Owsiak na oficjalnej konferencji zapowiedział, że nie będzie już prezesem fundacji WOŚP, internauci chcą go przekonać do zmiany zdania. Organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swoją deklarację wygłosił po tym, jak ogłoszono, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, ugodzony nożem podczas finału WOŚP, zmarł w szpitalu. Na Twitterze i Facebooku szybko rozpoczęła się akcja Murem za Owsiakiem. O co chodzi w akcji?

O co chodzi w akcji Murem za Owsiakiem? Kto w niej uczestniczy? Murem za Owsiakiem: twitter, petycja, facebook.

O co chodzi w akcji Murem za Owsiakiem?

Od razu po deklaracji Jerzego Owsiaka na portalach społecznościowych internauci zaczęli dyskutować o tym, czy szef WOŚP powinien rezygnować.

» Pokojowa Nagroda Nobla 2019 - nominacje. Kiedy poznamy laureata? «

- Osobiście rezygnuję z funkcji szefa fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Fundacja będzie funkcjonowała, ale być może moja decyzja pohamuje tych, którzy nawet dzisiaj napisali obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem o tym, że ta nienawiść w kierunku moim i fundacji grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy również mi grożą. Policja i wymiar sprawiedliwości nic z tym nie robią – stwierdził na konferencji Jerzy Owsiak.

Internauci rozpoczęli więc akcję Murem za Owsiakiem, by w ten sposób okazać swoje wsparcie dla szefa WOŚP

» Światełko do Nieba dla Jurka Owsiaka - kiedy, gdzie i o co chodzi w akcji? «

Do akcji Murem za Owsiakiem dołączyło także Radio ZET, które popiera razem z tysiącami Polaków apel do Jurka Owsiaka o pozostanie na stanowisku szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

>> Jerzy Owsiak rezygnuje z szefa Fundacji WOŚP

Murem za Owsiakiem: Twitter, Facebook

Akcja Murem za Owsiakiem największego rozpędu nabrała na Twitterze i Facebooku. By wesprzeć pomysłodawcę WOŚP, internauci publikują posty używając hashtagu #muremzaOwsiakiem.

Murem za Owsiakiem: petycja

Tego, by Jerzy Owsiak pozostał na stanowisku, chcą także internauci, którzy rozpoczęli zbieranie podpisów pod specjalną petycją.
- Nie ma osoby, która by go nie znała. Jurek pomógł tysiącom jak nie milionom dzieci w Polsce. Teraz, po 27 latach składa rezygnację z pełnienia kierownictwa nad WOŚP. Nie pozwólmy aby do tego doszło! Podpisz petycję! Nasz głos również się liczy-  napisali autorzy petycji.

>> Znani stają "Murem za Owsiakiem": Weź głęboki oddech i nie rezygnuj

Póki co, pod petycją podpisało się 100 tys. osób.

RadioZET.pl/PZ