Zamknij

Na fladze Turcji są białe półksiężyc i gwiazda. Na jakim tle? [MILIONERZY, 2000 ZŁOTYCH]

07.07.2020 12:00
Na fladze Turcji są białe półksiężyc i gwiazda. Na jakim tle? [MILIONERZY, 2000 ZŁOTYCH]
fot. Bartosz KRUPA/East News

Na fladze Turcji są białe półksiężyc i gwiazda. Na jakim tle? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestniczka odpowiedziała poprawnie i wygrała 2000 złotych.

Na fladze Turcji są białe półksiężyc i gwiazda. Na jakim tle? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało jej się wygrać 2000 złotych.

Na fladze Turcji są białe półksiężyc i gwiazda. Na jakim tle? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Pytanie w "Milionerach" brzmiało: Na fladze Turcji są białe półksiężyc i gwiazda. Na jakim tle? Uczestniczka miała do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. Na żółtym

B. Na niebieskim

C. Na czerwonym

D. Na zielonym

Uczestniczka po chwili zastanowienia zaznaczył odpowiedź C. 

QUIZ: Najłatwiejsze pytania z "Milionerów". Sprawdź, czy znasz odpowiedzi

MILIONERZY -  Na fladze Turcji są białe półksiężyc i gwiazda. Na jakim tle? [ODPOWIEDŹ] 

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" to właśnie C. Uczestniczka wygrała dwa tysiące złotych. 

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/PAB