Zamknij

Ile armat grzmiało zdaniem adiutanta słynnego jenerała? Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł [12.12.]

Paweł Żurek
12.12.2019 16:54
Ile armat grzmiało zdaniem adiutanta słynnego jenerała? Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł
fot. TVN/player.pl/milionerzy screnn

„Nam strzelać nie kazano. Wstąpiłem na działo i spojrzałem na pole”. Ile armat grzmiało zdaniem adiutanta słynnego jenerała? Odpowiedź na pytanie z Milionerów, zadane w trakcie odcinka emitowanego 12 grudnia, oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 40 tysięcy złotych.

„Nam strzelać nie kazano. Wstąpiłem na działo i spojrzałem na pole”. Ile armat grzmiało zdaniem adiutanta słynnego jenerała? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów". Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 40 tysięcy złotych.

„Nam strzelać nie kazano. Wstąpiłem na działo i spojrzałem na pole”. Ile armat grzmiało zdaniem adiutanta słynnego jenerała? [PYTANIE Z MILIONERÓW, 12.12]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach" o to ile armat grzmiało zdaniem adiutanta słynnego jenerała okazała się trudna dla gracza, gdyż nie wiedział on z jakiego utworu pochodził ów fragment. 

A. Jedna

B. Dwie

C. Sto

D. Dwieście

Uczestnik nie mógł już skorzystać z żadnego koła ratunkowego. Choć nie znał utworu, uznał że do wspomnianego fragmentu najlepiej pasuje wyraz dwieście. Zaznaczył więc odpowiedź D. 

MILIONERZY - Ile armat grzmiało zdaniem adiutanta słynnego jenerała? [ODPOWIEDŹ, 12.12]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" o to ile armat grzmiało zdaniem adiutanta słynnego jenerała brzmi dwieście.  Uczestnik wygrał 40 tys. złotych pewnej nagrody. tzw. progu gwarantowanego. 

„Nam strzelać nie kazano. Wstąpiłem na działo i spojrzałem na pole" to fragment Reduty Ordona, wiersza Adama Mickiewicza powstały w 1832 w Choryni k. Kościana. Jest opisem obrony Warszawy przed Rosjanami podczas powstania listopadowego, we wrześniu 1831 przez załogę Reduty 54, gdzie dowódcą artylerii był Julian Ordon.

Poniżej słynna recytacja Reduty Ordona w filmie Syzyfowe Prace: (od 1 min. 10 sek.)

RadioZET.pl/PZ