Zamknij

Sklepy otwarte w Niedzielę Palmową 25.03 - gdzie zrobimy zakupy?

Redakcja
23.03.2018 12:03
Sklepy otwarte w Niedzielę Palmową 25.03 - gdzie zrobimy zakupy?
fot. pixabay.com

Czy sklepy w Niedzielę Palmową 2018 są czynne? W marcu 2018 weszła w życie nowa ustawa, na mocy której w miesiącu tylko dwie niedziele są handlowe. W kwietniu dodatkowo z powodu Wielkanocy tylko jedna niedziela będzie dniem, w którym sklepy będą czynne. Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w niedzielę 25 marca, czyli w Niedzielę Palmową.

Niedziela Palmowa 2018 - sklepy otwarte 25.03: godziny otwarcia i lista czynnych sklepów w Niedzielę Palmową. Czy jest to dzień zakazu handlu i gdzie będziemy mogli zrobić zakupy w niedzielę? Wszystkie najważniejsze informacje podajemy poniżej.

>> Wielki Piątek 2018 - wolne od pracy i od szkoły czy jednak nie?

Sklepy otwarte w Niedzielę Palmową 2018 - gdzie na zakupy?

Niedziela Palmowa 2018 wypada zawsze dokładnie 7 dni przed Wielkanocą. Oznacza to, że w tym roku z palmami do kościołów pójdziemy w niedzielę 25 marca. Niedziela Palmowa, nazywana inaczej Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczyna także Wielki Tydzień. Z tego powodu wiele osób zastanawia się, czy sklepy w Niedzielę Palmową są czynne i w jakich godzinach będzie można zrobić zakupy. Choć jest to ważny dzień w roku liturgicznym katolików, nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Oznacza to, że w Niedzielę Palmową sklepy będą otwarte tak, jak w każdą niedzielę handlową.

>> Niedziela Palmowa 2018 - kiedy jest i jakie ma znaczenie?

Niedziela Palmowa 25.03 - SKLEPY: godziny otwarcia

Niedziela Palmowa wypada 25.03, więc zgodnie z ustawą nie obejmuje jej oficjalny zakaz handlu w niedzielę. Dodatkowo nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy, dlatego sklepy w Niedzielę Palmową 25.03 będą czynne w normalnych godzinach i nie powinno być problemu ze zrobienie zakupów tego dnia. Warto tylko pamiętać, że zazwyczaj galerie handlowe i sklepy w niedzielę są czynne o godzinę krócej lub otwierane są później niż w ciągu tygodnia.

>> Wielkanoc 2018: otwarte sklepy - gdzie zrobimy zakupy 01.04.?

Od 1 marca 2018 zaczął obowiązywać zakaz handlu w niedzielę. W kwietniu 2018 tylko w jedną niedzielę będzie można zrobić zakupy - sklepy będą czynne 29 kwietnia. W pozostałe niedziele otwarte będą tylko wybrane punkty gastronomiczne, kwiaciarnie i niektóre sklepy. O szczegółach można przeczytać w poniższym artykule:

>> Zakaz handlu w niedzielę: wyjątki – gdzie zrobimy zakupy w weekend?

>> Sklepy zamknięte w niedzielę 2018: kiedy? [LISTA]

RadioZET.pl/KP