Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Hasło Orszaku Trzech Króli 2018: jak brzmi w tym roku?

02.01.2018 11:15

Orszak Trzech Króli 2018 i hasło przewodnie wydarzenia ma przypominać jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Sprawdzamy, jak brzmi myśl przewodnia jubileuszowej edycji wydarzenia w Polsce.

Orszak Trzech Króli 2018 - HASŁO. Jak brzmi w tym roku? fot. pixabay.com

Hasło Orszaku Trzech Króli 2018 ma przypominać uczestnikom, że Bóg jest dla wszystkich ludzi. Dodatkowo hasło OTK 2018 ma także nawiązywać do jubileuszu wydarzenia. W Polsce odbędzie się ono już po raz dziesiąty. Sprawdzamy, jak brzmi hasło Orszaku Trzech Króli 2018 i skąd wzięła się nazwa wydarzenia. 

Orszak Trzech Króli 2018 - HASŁO OTK 2018

Hasło Orszaku Trzech Króli 2018 brzmi "Bóg jest dla wszystkich" i ma przypominać, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Nawiązuje ono także do jubileuszu Orszaku Trzech Króli - już po raz dziesiąty przejdzie on ulicami w polskich miejscowościach.

>> Orszak Trzech Króli 2018 w Warszawie: trasa, godzina i program wydarzeń

Orszak - co to jest i skąd nazwa "Orszak Trzech Króli"?

Definicja orszaku według słownika języka polskiego brzmi: "grono ludzi uroczyście towarzyszących komuś". Pierwszy polski Orszak Trzech Króli powstał jako kontynuacja jasełek.

Autorem nazwy Orszak Trzech Króli oraz pierwszego scenariusza był Piotr Giertych, wraz z pomocą wielu rodziców i innych osób zaangażowanych. Osobą odpowiedzialną za stronę organizacyjną orszaku w Warszawie był Maciej Marchewicz, który do dziś jest prezesem Fundacji Orszak Trzech Króli. 

>> Święto Trzech Króli 2018 - wolne od pracy i od szkoły czy nie?

Na czele orszaku warszawskiego jako główny pasterz co roku idzie kardynał Kazimierz Nycz. W innych miastach hierarchowie również towarzyszą gwieździe w drodze do Betlejem. Patronami wydarzenia są w wielu miastach prezydenci i burmistrzowie, oraz marszałkowie województw i starostowie.

RadioZET.pl/orszak.org/KP

Oceń