Zamknij

Orszak Trzech Króli 2018 w Warszawie: trasa, godzina i program wydarzeń

Redakcja
02.01.2018 15:26
Orszak Trzech Króli 2018 - Warszawa. [TRASA, GODZINA, PROGRAM]
fot. ons.pl

Orszak Trzech Króli 2018 w Warszawie przejdzie już po raz dziesiąty. Jubileuszowej edycji towarzyszy hasło "Bóg jest dla wszystkich". Sprawdzamy, jak wygląda program w sobotę 6 stycznia 2018 w Warszawie, a także trasę Orszaku Trzech Króli i godzinę rozpoczęcia wydarzeń w stolicy.

Orszak Trzech Króli 2018 w Warszawie: trasa, godzina i program wydarzenia. Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń, które odbędą się 6 stycznia 2018 w stolicy, czyli trasę Orszaku Trzech Króli 2018, a także godzinę rozpoczęcia i dokładny program.

Orszak Trzech Króli 2018 - Warszawa [GODZINA, PROGRAM]

Poniżej przedstawiamy dokładny program Orszaku Trzech Króli 2018 w Warszawie. Wszystkie wydarzenia związane z orszakiem rozpoczną się po godzinie 10.00 w sobotę, 6 stycznia, a część główna programu odbędzie się na Placu Zamkowym w Warszawie.

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018, WARSZAWA - PROGRAM:

O godzinie 10.30 kardynał Kazimierz Nycz odznaczy kilkanaście osób medalem "Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej"

O godzinie 11.00 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela zostanie odprawiona msza święta pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Nycza

Przed godziną 12.00 Anna Kubicka-Płodzich zaśpiewa kolędę "Bóg się rodzi" ze zwrotką, która wygrała konkurs poetycki zorganizowany przez Fundację Orszak Trzech Króli. Równo o godzinie 12.00 kard. Nycz poprowadzi modlitwę Anioł Pański, po której wszystkie orszaki zaczną przygotowywać się do drogi.

>> Hasło Orszaku Trzech Króli 2018: jak brzmi w tym roku?

Orszak Trzech Króli 2018 w Warszawie: TRASA

Trasa Orszaku Trzech Króli 2018 w Warszawie rozpocznie się na Placu Zamkowym, a zakończy na Placu Piłsudskiego. Każdy z królów będzie podróżował do Betlejem w inny sposób: Król Afrykański na wielbłądzie, Król Azjatycki na platformie ciągniętej przez kulisów, a Król Europejski na tronie umieszczonym na rikszy, a jego Orszakowi będą towarzyszyły alpaki prowadzone na smyczy przez dzieci.

Po tym, jak królowie oddadzą pokłon dzieciątku i złożą mu dary, uczestnicy Orszaku zostaną zaproszeni do odtańczenia poloneza do kolędy "Bóg się rodzi" z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

>> Orszak Trzech Króli 2018 - Warszawa: utrudnienia komunikacyjne [TRASA]

Więcej informacji na temat Orszaku Trzech Króli 2018 w Warszawie można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia. Oprócz Warszawy, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami. 

RadioZET.pl/KP