Zamknij

Pierwszy dzień jesieni 2017. Kiedy wypada koniec lata?

Redakcja
22.09.2017 12:30
Kiedy wypada pierwszy dzień jesieni 2017?
fot. pixabay.com

Kiedy jest pierwszy dzień jesieni astronomicznej i kalendarzowej? Kiedy koniec lata 2017 w Polsce? Choć lato w pełni, coraz bardziej zbliżamy się do jego ostatniego dnia. Sprawdzamy datę początku jesieni 2017.

Kiedy zaczyna się jesień 2017? Koniec lata, a początek jesieni, to dla wielu czas powrotu do rzeczywistości po wakacyjnych przygodach. Większość z nas wraca z urlopów, a uczniowie rozpoczynają kolejny rok szkolny. Przypominamy datę równonocy jesiennej 2017 oraz końca kalendarzowego lata.

Pierwszy dzień jesieni 2017 - kiedy jest?

Jak wiadomo, data pierwszego dnia jesieni w kalendarzu jest stała. Równonoc jesienna to moment, kiedy długość dnia i nocy są takie same. W 2017 roku jesień astronomiczna wypada 22 września, będzie to piątek o godzinie 22.02. W tym momencie nastąpi początek astronomicznej jesieni, a 23 września przywitamy jesień kalendarzową. To właśnie ten dzień uznawany jest za początek jesieni. Co ciekawe, astronomiczna jesień nie zawsze wypada tak samo. Czasami jest jeden dzień różnicy między datą jesieni kalendarzowej i astronomicznej, jednak zdarza się, że daty te pokrywają się. Taka sytuacja będzie miała miejsce np. w 2018 i 2019 roku. 

Kiedy wypada koniec lata w 2017 roku?

W tym roku koniec lata wypada w czwartek. To właśnie 21 września przychodzi czas pożegnania z latem. Od teraz dni będą coraz krótsze, a noce coraz dłuższe. Również po całkiem ciepłym lecie przyjdą ochłodzenia, mgliste poranki i częstsze opady deszczu.

Jednak nadejście astronomicznej jesieni wcale nie musi oznaczać końca pięknej pogody. Choć ta pora roku kojarzy się głównie z chłodniejszymi temperaturami i porą deszczową, pod koniec września również możemy się cieszyć ostatnimi promieniami letniego słońca.

RadioZET.pl/KP