Zamknij

Pierwszy dzień roku szkolnego 2017: czy są lekcje po rozpoczęciu?

Redakcja
28.08.2017 14:48
Pierwszy dzień roku szkolnego 2017: czy są lekcje po rozpoczęciu?
fot. pixabay.com

Czy są lekcje w pierwszy dzień szkoły 2017/2018? Wielu uczniów zastanawia się tuż przed końcem wakacyjnej przerwy. Wakacje zwykle mijają uczniom bardzo szybko, a razem z nimi letnia piękna pogoda. Niektórzy już rozpoczęli przygotowania i zastanawiają się: czy po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego są jeszcze normalne lekcje? Mamy dobre wiadomości dla uczniów.

Czy są normalne lekcje w dzień rozpoczęcia roku szkolnego? W końcu 1 września dla uczniów jest dniem powrotu do szkoły. Ten rok jest jednak wyjątkowy i pierwsze zajęcia odbędą się później niż zazwyczaj. Sprawdzamy, kiedy rozpoczną się pierwsze lekcje we wrześniu.

» Pierwszy dzień roku szkolnego 2018: czy są lekcje po rozpoczęciu?

Koniec wakacji 2017 - początek roku szkolnego 2017/2018

Ostatni dzień sierpnia, który powinien równać się także ostatniemu dniu wakacji, wypada w czwartek. W związku z tym w tym roku początek szkoły przypada wyjątkowo innego dnia niż 1 września. Ponieważ w 2017 roku ten dzień wypadł w piątek, uczniowie pierwszy raz do szkół pójdą dopiero w poniedziałek 4 września.

» Kiedy wypada rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, a kiedy koniec wakacji?

Zobacz także

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018: czy są normalne lekcje tego dnia?

Oprócz tego, że rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 wypada tym razem później, mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość dla uczniów. Pierwszego dnia szkoły spotkanie z nauczycielami w klasie powinno skończyć się szybko. Tego dnia po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego przekazują oni uczniom tylko najważniejsze informacje dotyczące pierwszych dni oraz plan lekcji. W większości szkół regularne zajęcia zaczynają się dopiero następnego dnia.

Zobacz także

Uczniowie na rozpoczęcie roku szkolnego 2017 nie będą musieli zabierać ze sobą ciężkich podręczników, zeszytów i piórników. Tego dnia przyda się jedynie kartka i długopis, żeby zanotować plan lekcji na kolejne dni i będzie można korzystać z ostatnich chwil wolności przed rozpoczęciem nauki.

RadioZET.pl/KP