Zamknij

Piosenka roratnia 2017: TEKST - Strażnik Skarbów [RORATY 2017]

Redakcja
12.12.2017 12:00
Piosenka roratnia 2017: Strażnik Skarbów - TEKST [RORATY 2017]
fot. pixabay.com

Piosenka roratnia w 2017 roku to "Strażnik Skarbów". Tekst piosenki został napisany specjalnie na tę okazję, a utwór zaśpiewała Magdalena Anioł. Sprawdzamy szczegóły tegorocznej edycji Rorat 2017 oraz tekst piosenki roratniej.

Roraty 2017 i piosenka roratnia 2017 - TEKST: "Strażnik Skarbów". Przez 4 tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia w kościołach odbywają się uroczyste msze o bardzo wyjątkowym i radosnym charakterze, czyli Roraty. Są one częścią Adwentu, który jest czasem przygotowania do narodzin Chrystusa. Roratom towarzyszą co roku specjalne piosenki przygotowane na tę okazję, a dzieci i dorośli przynoszą ze sobą do kościołów płonące lampiony. Sprawdzamy tekst piosenki roratniej 2017 "Strażnik Skarbów".

Piosenka roratnia 2017 - "Strażnik Skarbów"

Temat Rorat 2017 i piosenka roratnia związane są z obchodami Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego, który ogłosił specjalnym listem papież Franciszek dla Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Rok św. Józefa rozpocznie się tam w pierwszą niedzielę Adwentu, czyli 3 grudnia 2017. Potrwa on do uroczystości Objawienia Pańskiego - 6 stycznia 2019 r. Stąd też tytuł piosenki roratniej 2017 - "Strażnik Skarbów", która nawiązuje do słów Jana Pawła II. Powiedział on o św. Józefie, że jest człowiekiem, któremu Bóg "powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami". 

>> Roraty 2017: kiedy, o której godzinie i ile trwają?

Roraty 2017: tekst piosenki roratniej

Tekst piosenki roratniej na Roraty 2017 został stworzony specjalnie na tę okazję przez Adama Szewczyka, który również skomponował muzykę. Piosenkę wykonuje Magdalena Anioł.

Roraty 2017 - Strażnik skarbów

1. Mówił nie za wiele, robił to co trzeba

włosów nie rwał z głowy, gdy piszczała bieda

misję miał na ziemi, taką dla świętego

Bóg mu dał za żonę Matkę Syna swego

Ref: Na ocean naszych łez

Strażnik skarbów w niebie jest

Na ocean naszych łez

Strażnik skarbów w niebie jest

2. Chociaż pracowity, jak na swoje czasy

wiedział, że rodzina ważniejsza jest od kasy

serce pełne wiary, broda jak z portretu

wierny aż do końca, cieśla z Nazaretu

>> Adwent 2017 - kiedy się zaczyna? [DATA]

Oprócz piosenki roratniej 2017 "Strażnik Skarbów", popularne są także inne utwory, m.in. "Fajrant w niebie" czy "Poszli w ciemno" Arki Noego.

RadioZET.pl/KP