Zamknij

Początek roku szkolnego 2017/18 - kiedy koniec wakacji?

Redakcja
25.08.2017 10:35
Kiedy wypada początek roku szkolnego 2017/2018?
fot. pixabay.com

Kiedy kończą się wakacje w tym roku? Początek roku szkolnego 2017/2018 zbliża się wielkimi krokami. Choć uczniowie wciąż wypoczywają na wakacjach, czas w trakcie letniego wypoczynku mija bardzo szybko. Sprawdzamy, kiedy rozpoczną się pierwsze lekcje we wrześniu.

Kiedy w tym roku przypada początek szkoły? Choć wakacje zaczęły się późno, mamy dobrą wiadomość dla uczniów.

» Wakacje 2018 - kiedy się zaczynają i do kiedy trwają?

Koniec wakacji 2017 - kiedy wypada?

W tym roku koniec sierpnia wypada w czwartek. Jednak to nie jest koniec wakacji dla tych uczęszczających do szkoły. Póki co uczniowie wciąż mogą cieszyć się wakacjami i spędzać czas wolny na wielu ciekawych zajęciach.

Zobacz także

Kiedy w tym roku przypada początek szkoły?

Choć wydawałoby się, że uczniowie będą musieli pójść do szkół z samym początkiem września, mamy dla nich bardzo dobrą wiadomość. Rok szkolny zaczyna się zawsze 1 września zgodnie z zasadą ustaloną przez Ministerstwo Edukacji. Wyjątkiem są jednak sytuacje oczywiste, kiedy ten dzień wypada w sobotę lub w niedzielę. Do tej grupy zalicza się również piątek, dzięki czemu uczniowie w tym roku wrócą do szkół dopiero 4 września. Oczywiście w większości szkół pierwszy dzień to jedynie uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, a lekcje zwykle zaczynają się dopiero następnego dnia. Oznacza to, że pierwsze zajęcia odbędą się we wtorek 5 września.

RadioZET.pl/KP