Zamknij

Początek roku szkolnego 2017: jak ubrać dziecko na początek szkoły?

Redakcja
25.08.2017 10:30
Początek roku szkolnego 2017: jak ubrać dziecko na początek szkoły?
fot. pixabay.com

Początek roku szkolnego 2017 już niedługo. Rodzice jak i dzieci co roku mają ten sam dylemat - jak się ubrać na pierwszy dzień w nowej szkole. Spieszymy z odpowiedzią, jaki strój obowiązuje obecnie na rozpoczęciu roku szkolnego.

Początek roku szkolnego 2017 - jak ubrać się na pierwszy dzień szkoły? To pytanie co roku dręczy uczniów, a także rodziców i nauczycieli. Często zdarza się, że sugerują oni, w co powinni być ubrani uczniowie, jednak w tej chwili "moda uczniowska" rządzi się swoimi prawami. W co powinniśmy ubrać dziecko na pierwszy dzień roku szkolnego? Sprawdzamy, jakie zasady obowiązują obecnie w szkołach.

Pierwszy dzień w nowej szkole - w co się ubrać w pierwszy dzień w gimnazjum, liceum, w podstawówce?

Oczywiście w szkołach od lat obowiązywały zasady, które definiowały strój dzieci i młodzieży podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Wszystko zależy również od rodzaju placówki. Najczęściej jednak zalecanym strojem dla chłopców są ciemne spodnie i biała koszula lub garnitur, a dla dziewcząt granatowa lub czarna spódnica i podobnie jak u płci przeciwnej - biała koszula. Jeśli w szkole obowiązują mundurki, to najczęściej również na rozpoczęcie roku szkolnego uczniowie muszą je założyć.

» Jak ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019?

Jak ubrać się na rozpoczęcie roku szkolnego?

Mimo obowiązujących zasad, młodzi ludzie lubią się wyróżniać i dzięki swojego ubraniu wyrazić siebie. W ten sposób w szkołach kształtuje się moda uczniowska. Jak ubrać się na rozpoczęcie roku szkolnego, żeby wciąż nawiązywać do panujących zasad? Dziewczęta bardzo często zakładają jednolite sukienki w białych lub czarnych kolorach lub rezygnują ze spódnicy na rzecz spodni. Często ze strojem problem mają również chłopcy. Jeśli chodzi o wygodę podczas rozpoczęcia roku szkolnego, najczęściej zamiast garnituru zakładają ciemne spodnie i rezygnują w marynarki.

Jak widać, jest dużo możliwości, żeby ubrać się na pierwszy dzień w szkole elegancko i wciąż zachować obowiązujące w danej placówce zasady. Niezmiennie jednak od lat podczas takich uroczystości szkolnych królują kolory biały, czarny i granatowy.

Kreacje z wykorzystaniem spodni materiałowych męskich

RadioZET.pl/KP