Zamknij

Pogoda na sierpień 2017: gdzie jechać na wakacje? [PROGNOZA POGODY]

Redakcja
01.08.2017 11:30
Pogoda na sierpień 2017 w Polsce
fot. pixabay.com

Sierpień 2017 w prognozach pogody dla Polski zapowiada się słonecznie. Długoterminowe prognozy na wakacje potwierdzają, że w tym roku czeka nas ciepłe lato. Gdzie warto się wybrać: nad morze, na Mazury czy do Zakopanego?

Pogoda na sierpień 2017 według synoptyków zapowiada się korzystnie. Sezon urlopowy trwa, a Polacy najczęściej wybierają wypoczynek nad morzem i na Mazurach. Również Zakopane cieszy się w tym okresie dużym zainteresowaniem. W tym roku prognozy wskazują, że wakacje i urlopy w Polsce będą udane. Sprawdzamy pogodę na sierpień 2017 nad morzem, w górach i na mazurach. Gdzie jechać na wakacje?

Pogoda na sierpień 2017 nad morzem

W tym roku dużo lepszym wyborem na spędzenie urlopu jest sierpień 2017. Pogoda nad morzem zapowiada się bardzo dobrze. Temperatury w ciągu dnia osiągną ok. 20-26 stopni C. Noce raczej ciepłe - na początku miesiąca temperatury będą się wahały od 16 do 18 stopni, jednak już pod koniec miesiąca spadną do około 13-14 stopni. Najcieplejszy będzie drugi tydzień - powyżej 24 stopni C. W ciągu całego miesiąca mogą wystąpić jedynie niewielkie, przelotne opady deszczu.

» Kiedy przestanie padać deszcz latem w 2018 roku? [PROGNOZA POGODY]

Wakacje na Mazurach - prognoza pogody

Pogoda w sierpniu 2017 na Mazurach zapowiada się bardzo dobrze. W ciągu całego miesiąca zapowiadanych jest tylko kilka deszczowych dni. Bardzo wysokie temperatury: od 21 stopni do nawet 31 stopni C w ciągu dnia. Noce jednak będą chłodniejsze - na początku i w połowie miesiąca termometry wskażą zwykle około 13-17 stopni, jednak pod koniec sierpnia temperatura może spaść nawet do 10 stopni C. Mimo wszystko wyjazd na Mazury w sierpniu 2017 powinien być bardzo udany.

Sierpień 2017: pogoda dla Zakopanego

Zakopane jest najczęściej wybieranym kierunkiem wśród urlopowiczów. Prognoza pogody w wakacje 2017 dla Zakopanego wygląda bardzo obiecująco. W całym województwie małopolskim na początku miesiąca synoptycy zapowiadają brak opadów deszczu i temperatury powyżej 25 stopni. Pierwszy tydzień sierpnia będzie wyjątkowo gorący - w weekend termometry pokażą nawet 32 stopnie C. Pozostała część miesiąca również upalna, mogą wystąpić jedynie niewielkie i przelotne opady deszczu. Dopiero pod koniec sierpnia przyjdzie lekkie ochłodzenie.

Choć lato i pogoda w sierpniu 2017 zapowiada się bardzo dobrze, warto na bieżąco śledzić bieżące prognozy, gdyż te długoterminowe niestety często ulegają zmianom.

RadioZET.pl/ekologia.pl/KP