Zamknij

Pogoda na wrzesień 2017 - prognoza pogody długoterminowa

Redakcja
23.08.2017 15:00
Pogoda na wrzesień 2017 - prognoza pogody długoterminowa
fot. pixabay.com

Pogoda we wrześniu 2017 pozwoli jeszcze przez chwilę wypocząć tym, którzy właśnie na ten moment zaplanowali swoje urlopy. Kiedy jeszcze warto wyjechać, aby skorzystać z ładnej pogody? Sprawdzamy długoterminową prognozę pogody na wrzesień 2017.

Pogoda na wrzesień 2017 - prognoza długoterminowa pokazuje, że nadal będzie ciepło. Choć uczniowie w tym miesiącu wrócą już do szkół, będą mogli jeszcze skorzystać z ładnej pogody. Sprawdzamy, co mówią synoptycy o pogodzie na wrzesień 2017. Będzie ciepło czy zimno?

Pogoda we wrześniu 2017 - Gdańsk i Pomorze

Początek miesiąca będzie bardzo ciepły i słoneczny jeśli chodzi o pogodę we wrześniu nad morzem. Termometry pokażą nawet 28 stopni C. Pod koniec miesiąca zrobi się chłodniej - około 15-17 stopni C, a w nocy maksymalnie do 10 stopni. Wrzesień 2017 nad morzem będzie słoneczny, a opady nie powinny wystąpić.

Prognoza pogody długoterminowa na wrzesień 2017 - Warszawa i centrum Polski

Pierwsza połowa miesiąca zapowiada się bardzo ciepło - temperatury przez pierwsze dwa tygodnie września będą osiągały od 21 do nawet 28 stopni C. Będzie bardzo słonecznie, mogą wystąpić jedynie przelotne opady deszczu. Na ostatnie dni września synoptycy zapowiadają duże ochłodzenie. W nocy termometry pokażą 7-8 stopni. 

Pogoda długoterminowa na wrzesień - Zakopane

Jaka będzie pogoda we wrześniu w górach? Podobnie jak w całej Polsce będzie ciepło i słonecznie, ale tylko na początku miesiąca. Jednak chłodne noce przyjdą tutaj dużo szybciej niż w pozostałej części kraju - już w drugim tygodniu temperatury gwałtownie spadną do ok. 5-7 stopni C i tak będzie już do końca miesiąca. W ciągu dnia na początku września termometry pokażą ok. 25 stopni, a pod koniec już tylko 15-17 stopni C.

Jak mówi powiedzenie "Gdy wrzesień bez deszczów będzie, w zimie wiatrów pełno wszędzie". Pozostaje nam tylko czekać i obserwować, czy jeśli prognoza pogody na ciepły wrzesień się sprawdzi, czeka nas bardzo wietrzna zima.

RadioZET.pl/ekologia.pl/KP