Zamknij

Prima aprilis 2018 - kiedy wypada dzień żartów i kawałów?

Redakcja
30.03.2018 14:00
Prima Aprilis 2018 - kiedy wypada dzień żartów i kawałów?
fot. pixabay.com

Prima aprilis 2018 to jedno z bardziej lubianych świąt przez Polaków. Zwyczajem jest robienie żartów ze znajomych, celowe wprowadzanie w błąd i nabieranie rodziny i przyjaciół. Żarty często można także spotkać w mediach, które tego dnia podają żartobliwe lub nieprawdziwe informacje. Sprawdź, kiedy wypada prima aprilis w 2018 roku i skąd wzięła się nazwa święta.

Prima aprilis 2018 - kiedy jest i w jaki dzień wypada? W Polsce prima aprilis jest popularnym i bardzo lubianym zwyczajem. Sprawdź datę prima aprilis 2018, aby przygotować się przygotować i uniknąć wprowadzenia w błąd prze znajomych!

>> Dni wolne 2018: kiedy długi weekend i dni wolne od pracy? [KALENDARZ]

Kiedy jest prima aprilis 2018?

Choć data Prima Aprilis jest niezmienna, niektórzy wciąż mają wątpliwości, kiedy wypada to święto żartów i kawałów. Zwyczaj robienia żartów 1 kwietnia to tradycja, która historią sięga czasów starożytnych. Spopularyzowała się w wielu krajach na świecie w późnym średniowieczu i podobno nawiązuje do czasów starorzymskich, choć dokładne pochodzenie tych praktyk nie jest wyjaśnione. Data prima aprilis nie jest przypadkowa - nazwa święta pochodzi po prostu od pierwszego dnia kwietnia, czyli "Prima dies Aprilis".

>> Prima aprilis 2018: żarty - najlepsze psikusy na 1. kwietnia

Prima aprilis - kiedy wypada w 2018 roku?

W 2018 roku data prima aprilis jest dość nietypowa, ponieważ tego samego dnia wypada także jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich, czyli Wielkanoc. Prima aprilis 2018, czyli 1 kwietnia wypada w niedzielę.

>> Lany Poniedziałek 2018 - kiedy jest Śmigus Dyngus? [DATA, ZWYCZAJE]

Zagłosuj

Czy robisz żarty znajomym w prima aprilis?

Liczba głosów:

Niedziela 1 kwietnia 2018 to także niedziela wolna od handlu. Z początkiem marca 2018 zaczęła obowiązywać ustawa o zakazie handlu w niedzielę. Zgodnie z nowymi zapisami tylko pierwsza i ostatnia niedziela w miesiącu w bieżącym roku to dni handlowe. To właśnie w kwietniu czeka nas najwięcej dni wolnych od handlu - będą to aż 4 niedziele: wspomniany 1 kwietnia, czyli Wielkanoc, a dodatkowo 8 kwietnia, 15 kwietnia i 22 kwietnia.

>> Zakaz handlu w niedzielę 2018 - daty zamknięcia sklepów [KALENDARZ]

RadioZET.pl/KP