Zamknij

Progi punktowe do liceum 2018 - Warszawa: ile trzeba mieć punktów?

Redakcja
04.07.2018 10:19
Progi punktowe do liceum 2018 - Warszawa: ile trzeba mieć punktów?
fot. pixabay.com

Progi punktowe do liceum w Warszawie 2018 to temat, którym interesują się gimnazjaliści zaraz po zakończeniu egzaminu gimnazjalnego. Ile trzeba mieć punktów, aby dostać się do wybranego liceum? Sprawdzamy, jakie są progi punktowe do wybranych szkół w Warszawie.

Ile trzeba mieć punktów, aby dostać się do liceum? Progi punktowe 2018 to jedna z tych rzeczy, które interesują przyszłych licealistów najbardziej. Sprawdzamy, jakie są progi punktowe do liceum w 2018 roku i czy szkoły w ogóle udostępniają takie rankingi.

» Egzamin gimnazjalny 2018: WYNIKI. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić? [TERMIN]

Progi punktowe do liceum 2018 - Warszawa

Nigdzie nie jest powiedziane dokładnie, ile punktów z egzaminu gimnazjalnego trzeba uzyskać, aby dostać się do wymarzonego liceum. Każda szkoła ma własny próg punktowy, który ustalany jest na podstawie wyniku ostatniego kandydata, który został przyjęty do danego oddziału. Oczywiście do tych szkół, które cieszą się największą popularnością, trzeba uzyskać wysokie wyniki, aby mieć pewność, że uda nam się dostać do wybranej szkoły.

» Kiedy składać papiery do liceum 2018? [TERMINY REKRUTACJI]

Na stronie internetowej Biura Edukacji m.st. Warszawy zostały opublikowane progi punktowe do liceum kandydatów, którzy zostali przyjęci do szkół w roku 2017/2018. W tabeli została przedstawiona średnia liczba punktów, którą uzyskali uczniowie w rekrutacji do wybranego oddziału. Analizując podane progi punktowe do liceum należy zwrócić uwagę, że liczba punktów, jaką uzyskują uczniowie co roku ulega zmianie. Wyniki zależą m.in. od trudności egzaminu gimnazjalnego, przedmiotów punktowanych i liczby chętnych do danego oddziału.

Pełna lista szkół w Warszawie wraz z progami punktowymi jest dostępna TUTAJ.

» Wyniki rekrutacji do liceum 2018/19 - kiedy zostaną ogłoszone listy?

Rekrutacja do liceum - ile trzeba mieć punktów, żeby się dostać?

Jak obliczyć punkty do liceum 2018? Kryteria i zasady przeliczania są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego. W dokumencie znajduje się dokładna rozpiska punktów, które można otrzymać za poszczególne osiągnięcia. Na podstawie liczby zdobytych punktów przez kandydatów, którzy dostali się do danego oddziału i zdobyli najmniejszą ilość punktów ze wszystkich przyjętych, ustala się progi punktowe. Dla każdej szkoły i klasy te wartości różnią się i zależą od wielu czynników. Również co roku próg punktowy może różnić się od tych z poprzednich lat.

» Wynik centylowy na egzaminie gimnazjalnym i maturze - co to jest?

Wiele szkół w ogóle nie udostępnia takich rankingów, gdzie można by było porównać progi punktowe do liceum. Można jednak sprawdzić, które szkoły są najlepsze. Taki ranking od kilku lat prowadzi magazyn Perspektywy. W tym roku najwyższe miejsca zajęły:

  1. XIII Liceum Ogólnokształcące (Szczecin)
  2. Liceum Akademickie UMK (Toruń)
  3. XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica (Warszawa)
  4. V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego (Kraków)
  5. III LO z Oddz. Dwujęz. im. Marynarki Wojennej RP (Gdynia)
  6. LO nr III im. Adama Mickiewicza (Wrocław)
  7. LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej (Wrocław)
  8. II LO z Oddz. Dwujęz. im. Stefana Batorego (Warszawa)
  9. VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV (Warszawa)
  10. LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego (Warszawa)

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w poniższym artykule lub na stronie www.perspektywy.pl.

» Rekrutacja do liceum 2018: licea - ranking szkół ponadgimnazjalnych

Podczas składania dokumentów do liceum warto wskazać jak najwięcej klas z wybranych przez nas 3 szkół, aby zagwarantować sobie szansę na dostanie się do wymarzonego liceum. Życzymy powodzenia wszystkim gimnazjalistom!

RadioZET.pl/KP