Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Krzysztof Bosak: poglądy, program wyborczy i polityczny [WYBORY 2020, POSTULATY, PARTIA]

26.02.2020 13:00

Krzysztof Bosak zostanie kandydatem Konfederacji na prezydenta RP w zbliżających się wyborach. Ugrupowanie ogłosiło swoją decyzję 18 stycznia. Sprawdzamy, jaki jest program wyborczy i gospodarczy Krzysztofa Bosaka, a także podajemy najważniejsze informacje na jego temat: poglądy, wiek, wzrost, kontakt.

Krzysztof Bosak: poglądy, program wyborczy i polityczny: [WYBORY 2020, POSTULATY, PARTIA] fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W tym miejscu znajdziecie komplet informacji o programie wyborczym, politycznym i gospodarczym Krzysztofa Bosaka: 

 •  Jakie postulaty są w programie wyborczym  Krzysztofa Bosaka na 2020 rok?
 •  Co wiadomo o kandydaturze Krzysztofa Bosaka w wyborach prezydenckich 2020?
 •  Ile ma lat Krzysztof Bosak? Ile ma wzrostu? Jakie jest jego wykształcenie? 
 • Jakie są poglądy Krzysztofa Bosaka?

Krzysztof Bosak: kim jest kandydat Konfederacji na prezydenta? [ŻONA, ŚLUB, WIEK, WZROST]

Krzysztof Bosak: program polityczny i wyborczy [2020] 

Pierwsze postulaty z programu wyborczego i politycznego Krzysztofa Bosaka poznaliśmy na konwencji Konfederacji, w trakcie której polityk został oficjalnie ogłoszony jako kandydat na prezydenta. Podkreślamy, że są to póki co jedynie fragmenty wypowiedzi polityka, a nie oficjalne postulaty z programu. 18 stycznia Krzysztof Bosak zadeklarował, że: 

 • Jako prezydent nie podpisze żadnej ustawy podnoszącej podatki Polakom. - Ostatnie 12 lat rządów - zarówno Platformy Obywatelskiej, jak i PiS - cechowały się trwałą, długookresową tendencją do podnoszenia większości obciążeń podatkowych, opłat - podkreślił Bosak podczas swojej pierwszej konferencji prasowej w Sejmie w roli kandydata na prezydenta RP i dodał: -Złudzeniem jest filozofia obecnego rządu, że państwo dobrobytu da się zbudować poprzez zwiększanie zakresów państwowej redystrybucji. Tak naprawdę zwiększanie tych mechanizmów powstrzymuje akumulację kapitału i spowalnia dopełnienie przez nas zapóźnień rozwojowych, względem świata zachodniego – ocenił Bosak. 
 • Powołanie przez Konfederację parlamentarnego Zespołu ds. Mikroprzedsiębiorców, o czym poinformowali towarzyszący mu posłowie koła Konfederacja Grzegorz Braun i Artur Dziambor.
 • Używanie prezydenckiego prawa weta, które „za prezydenta Andrzeja Dudy jest praktycznie nieużywane”. Prawo weta "będzie używane regularnie przez 3 i pół roku współrządzenia (prezydenta) Krzysztofa Boska i Prawa i Sprawiedliwości".
 • Jeżeli dojdzie do uspokojenia wzajemnych napięć między Polską i Rosją, to w perspektywie kilkuletniej byłoby dobrze, żeby doszło do spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Przy tym zajęcie Krymu przez Rosjan należy dalej traktować jako złamanie prawa międzynarodowego

Na oficjalnej stronie Krzysztofa Bosaka - bosak2020.pl - poseł Konfederacji nie podał jeszcze swoich postulatów wyborczych.

Wybory prezydenckie 2020 w Polsce: kiedy będą? [DATA, TERMIN, KANDYDACI, SONDAŻE]

Wybory prezydenckie 2020: miesiąc. W jakim miesiącu odbędą się wybory?

Krzysztof Bosak: poglądy polityczne i gospodarcze

Gdy Krzysztof Bosak poda swoje poglądy na oficjalnej stronie zamieścimy je w tym miejscu. Póki co, zadeklarował już, że będzie ubiegał się o: 

 • Pełną ochronę życia nienarodzonego
 • Nie dla ideologii LGBT
 • Utrzymanie tradycyjnego modelu rodziny
 • Weto ustawy o wprowadzeniu podatku cukrowego, przyznaniu rekompensaty dla TVP i dokończenia reformy OFE

Poniżej znajdziecie za to postulaty wyborcze Konfederacji, z której list polityk ubiegał się o miejsce w Sejmie: 

• sprzeciw wobec amerykańskiej ustawy JUST mówiącej o zobowiązaniach do przekazania organizacjom żydowskim rekompensat z tytułu majątków pozostawianych bezspadkowo w krajach będących pod okupacją hitlerowską
• sprzeciw wobec działań środowisk LGBT
• utrzymanie waluty narodowej, tj. złotego
• likwidacja podatku dochodowego
• przywrócenie kary śmierci dla nadzwyczajnych przestępstw
• liberalizacja przepisów dot. pozwolenia na broń palną
• ograniczenie imigracji z państw pozaeuropejskich
• decentralizacja i debiurokratyzacja państwa
• ochrona życia ludzkiego od poczęcia
• umożliwienie głosowania przez internet
• dorównanie dopłat rolniczych do reszty państw UE

Krzysztof Bosak: wybory 2020

Krzysztof Bosak w styczniu tego roku został kandydatem Konfederacji Wolność i Niepodległość na prezydenta. Zdecydował o tym zjazd prawyborczy elektorów. Bosak otrzymał 163 głosy i pokonał Grzegorza Brauna, na którego zagłosowało 146 osób.

Zjazd miał formułę elektorską. 314 elektorów reprezentowało poszczególnych kandydatów, którzy walczyli o głosy wyborców na wcześniejszych 16 zjazdach wojewódzkich. Kandydaci, którzy zdobyli wtedy największe poparcie wyborców, mieli najwięcej głosów elektorskich.  W sobotnich wyborach wzięło udział 9 kandydatów.

Dokładna data wyborów prezydenckich jest już znana. Głosowanie odbędzie się 10 maja 2020 roku. Kadencja prezydenta Andrzeja Dudy kończy się 6 sierpnia 2020 roku.

Wybory 2020: na kogo głosować w wyborach prezydenckich w Polsce? LISTA KANDYDATÓW

Krzysztof Bosak: wiek, wzrost, wykształcenie 

Krzysztof Bosak urodził się 13 czerwca 1982 w Zielonej Górze. Jest politykiem, w latach 2005–2006 pełnił funkcję prezesa Młodzieży Wszechpolskiej oraz posłem na Sejm V i IX kadencji.

W latach 2001–2004 Bosak studiował architekturę na Politechnice Wrocławskiej. Odbył kurs dziennikarski w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a w latach 2004–2008 studiował zaocznie ekonomię w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Był również studentem filozofii na prywatnej uczelni.

Krzysztof Bosak ma 174 centymetry wzrostu. 

Informacje nt. pozostałych kandydatów w wyborach prezydenckich: 

RadioZET.pl/PAP/Twitter/PZ

Oceń