Zamknij

Protest rolników 2019: gdzie i kiedy się odbędzie? Dlaczego rolnicy strajkują?

Redakcja
05.02.2019 13:25
Protest rolników 2019: gdzie i kiedy się odbędzie? Dlaczego rolnicy strajkują?
fot. Natalia Żyto/Twitter/RadioZET

Protest rolników 2019 już niebawem. Sprawdzamy gdzie i kiedy odbędzie się strajk hodowców i sadowników, a także gdzie można spodziewać się utrudnień. Do kiedy potrwa protest rolników? Dlaczego rolnicy protestują? Sprawdźcie odpowiedź na te pytania. 

Gdzie odbędzie się protest rolników? Protest rolników Warszawa 6.02.2019 – do kiedy potrwa? W których miastach będzie protest rolników? Sprawdzamy informacje na temat zbliżającej się manifestacji. Zobaczcie co trzeba o niej wiedzieć.

Protest rolników 2019. Kiedy i gdzie się odbędzie? 

Protest rolników odbędzie się 6.02.2019 w Warszawie. Jak zapowiedział Michał Kołodziejczak, lider ruchu Agro, tego dnia o godzinie 10 protestujący z całej Polski mają spotkać się pod Pałacem Prezydenckim.

>> Uwaga, blokady dróg w Polsce! Rolnicy protestują [WIDEO]

Dlaczego rolnicy protestują? Do kiedy potrwa protest?

Protest rolników odbędzie się 6.02.2019 i potrwa jeden dzień. Rolnicy protestują bo chcą wymóc na rządzie działań, które zwalczą w Polsce wirusa afrykańskiego pomoru świń. Protestujący rolnicy oczekują też odszkodowań za chore lub zagrożone świnie wybite z związku z ASF. Rolnicy biorący udział w proteście odczekują też audytu wydawania pieniędzy na organizacje rolnicze.

>> Były radny PiS, hodowca ziemniaków i lider protestu rolników. Kim jest Michał Kołodziejczak?

Gdzie będą utrudnienia? Protest rolników 2019

Protest rolników 6.02.2019 odbędzie się tylko w jednym mieście – w Warszawie. Organizatorzy zaplanowali że strajkujący z Wielkopolski zbiorą się pod Pałacem Kultury o 9:30 i stamtąd przejdą wspólnie pod Pałac Prezydencki. To oznacza, że przynajmniej przez ok. godzinę przejazd samochodem w tym rejonie może być utrudniony.

RadioZET.pl/PZ