Zamknij

Protest rolników: o co chodzi? Kiedy będzie następny? [DATA, TRASA, TERMIN]

28.10.2020 11:00
Protest rolników: o co chodzi? Kiedy będzie następny? [DATA, TRASA, TERMIN]
fot. Jakub Kaminski/East News

Protest rolników odbędzie się 28 października w Warszawie i kilkunastu innych polskich miastach. Zgromadzeni oczekują od partii rządzącej m.in. zmian w tzw. piątce dla zwierząt. Sprawdzamy, jakie są pozostałe postulaty protestujących rolników.

Protest rolników w Warszawie: o co chodzi?

W proteście rolników uczestniczą m.in. członkowie i sympatycy m.in. AGROunii, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, PSL. "Piątce dla zwierząt" sprzeciwiali się także przedstawiciele PSL czy Konfederacji. Członkowie tych organizacji, działacze czy rolnicy sprzeciwiają się nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra i ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych.

Przewodniczący OPZZRiOR Sławomir Izdebski w rozmowie z PAP przekazał, że rolnicy domagają się:

  •  odrzucenia w całości przepisów nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra i ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych. - Nie może tak być, że zwierzęta są ważniejsze od ludzi. Ta ustawa jest antyludzka. Trzeba ją w całości odrzucić – wskazał Izdebski. 

Piątka dla zwierząt: PROJEKT USTAWY, TREŚĆ. Kiedy głosowanie nad Piątką dla zwierząt?

Protest rolników: kiedy będzie?

Protest rolników odbędzie się 28 października w kilku miastach: w Warszawie, Łasinie (droga krajowa nr 16), czy Szczekocinach. 

- Jutro widzimy się w Warszawie! Od 12.00 pokazujemy, że nie godziny się na politykę rzadu prowadzoną bez rozmów ze stroną społeczną!! Obronimy! Nie będą wprowadzać szkodliwych dla nas ustaw. Nie ma zgody na  piątkę dla zwierząt - napisał na swoim facebooku Michał Kołodziejczak, szef Agrounii.

Protest rolników: TRASA

Protestujący zaczną blokady o godzinie 12. Utrudnień należy spodziewać się w wielu miejscach w Warszawie i na innych drogach w całej Polsce.  

RadioZET.pl/PAP/motofakty.pl/PAB