Zamknij

Rekolekcje adwentowe 2020 ONLINE: kiedy i gdzie oglądać rekolekcje adwentowe 2020?

Paweł Żurek
30.11.2020 15:10
Rekolekcje adwentowe 2020 ONLINE: kiedy i gdzie olgądać rekolekcje adwentowe 2020?
fot. Polska Press/East News

Ze względu na obostrzenia dotyczące kościołów, rekolekcje adwentowe 2020 będą głoszone nie tylko w kościołach, ale i w internecie. Nauki online głoszą m.in. zakonnicy: dominikanie, franciszkanie czy jezuici. Poniżej znajdziecie listę rekolekcji adwentowych 2020 online.

Rekolekcje adwentowe 2020

Rekolekcje adwentowe 2020 ze względu na obowiązujące obostrzenia zostały odwołane lub rozłożone na kilka dni. Np. z powodu limitów wiernych wprowadzonych w kościołach w wielu parafiach i duszpasterstwach archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej rekolekcje adwentowe odbędą się w formie tradycyjne i online.  Niektóre archidiecezje  - jak krakowska – rozpoczęły już adwentowe, internetowe rekolekcje dla wszystkich parafii.

Rekolekcje adwentowe 2020 ONLINE

Poniżej zamieszczamy spis rekolekcji adwentowych 2020 prowadzonych online:

Adwentowe rekolekcje dla wszystkich – trzeci tydzień Adwentu - "Szczęśliwy ten, kto we Mnie nie zwątpi" - głosi ks. Wojciech Janyga – początek 13 grudnia, kolejne nauki od poniedziałku do środy podczas mszy o 6.00 (roraty) i o godz. 18 – Transmisja na kanale YouTube dominikanów ze Służewia (Warszawa) 

Rekolekcje „Co na to Mama?”-  s. Agnieszka Bąk ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Krakowie - kanał YouTube archidiecezji krakowskiej, w poniedziałki, środy i piątki, o godz. 7.30, przez cztery tygodnie adwentu.

Lista będzie aktualizowana.

Adwent 2020: od kiedy do kiedy trwa? Kiedy się zaczyna? Ile dni trwa adwent 2020? [POST, RORATY]
 

Adwent: ile trwa? 

Adwent 2020 rozpoczął się 29 listopada. Okres liturgiczny zakończy się wieczorem 24 grudnia. Wtedy, zgodnie z tradycją, w wielu polskich domach rozpoczyna się świętowanie Wigilii Bożego Narodzenia.

Adwent zwyczajowo dzieli się na dwa okresy:

  • od początku adwentu do 16 grudnia (czas szczególnego oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów);
  • od 17 grudnia do 24 grudnia (czas bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego).

Roraty 2020 - co to, kiedy się odbywają i o której godzinie msza? [INFORMACJE]
 

RadioZET.pl/PAP/PAB