Zamknij

Rekrutacja do liceów 2018: czy można sprawdzić wynik w internecie?

Redakcja
10.07.2018 13:29
Jak sprawdzić wyniki rekrutacji do liceum 2018 ONLINE
fot. pixabay.com

Rekrutacja do liceów i szkół ponadgimnazjalnych 2018 nadal trwa. Kandydaci niecierpliwie oczekują na wiadomości, czy udało im się dostać do wymarzonej szkoły. Już niedługo pojawią się oficjalne informacje, jednak wielu uczniów zastanawia się, jak sprawdzić, czy dostali się do liceum. W poniższym artykule przedstawiamy szczegółowe terminy rekrutacji oraz instrukcję, jak sprawdzić wyniki online.

Rekrutacja do liceów i szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019 wciąż trwa. W tym momencie kandydaci oczekują na pojawienie się w Internecie wyników rekrutacji. Jak sprawdzić, czy dostałeś się do wybranej szkoły? Przedstawiamy informacje i terminy, kiedy sprawdzić wyniki i składać dokumenty do liceów.

» Rekrutacja do liceum 2018 - punkty: kryteria i zasady przeliczania

» Liceum 2018: rekrutacja uzupełniająca - od kiedy i gdzie wolne miejsca? 

Wyniki rekrutacji do liceów online - jak sprawdzić?

W podaniu, które uczniowie składają do szkoły pierwszego wyboru, należy zaznaczyć, czy wyraża się chęć dostępu do swoich danych przez internet. W przypadku jeśli nie wyrazimy na to zgody, wyniki rekrutacji do liceum nie pojawią się w systemie. Będzie można je sprawdzić tylko w szkole pierwszego wyboru na wywieszonej tam liście zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów.

Kandydaci, którzy wypełnią dokument w systemie internetowym, od razu otrzymają specjalny numer PIN. Dzięki temu wyniki rekrutacji do liceum na rok szkolny 2018/19 online będzie można sprawdzić z dowolnego komputera podłączonego do Internetu. Dane będą dostępne po wpisaniu numeru PESEL ucznia oraz indywidualnego numeru PIN. Dla kandydatów, którzy wypełnili dokumenty ręcznie, szkoła również może wygenerować PIN, dzięki któremu będą mogli sprawdzić wyniki rekrutacji w internecie.

Rekrutacja do liceów 2018 - kiedy i gdzie można sprawdzić wyniki?

Wyniki rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych pojawią się w piątek, 6 lipca po godzinie 12.00. Wtedy zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia.

» Wyniki rekrutacji do liceum 2018/19 - kiedy zostaną ogłoszone listy?

Uczniowie będą mogli sprawdzić, czy zostali zakwalifikowani do wybranych szkół:

Od tego momentu do 12 lipca do godziny 10.00 uczniowie muszą potwierdzić wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostali zakwalifikowani poprzez złożenie oryginałów:

  • świadectwa ukończenia gimnazjum
  • zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego

» Kiedy składać papiery do liceum 2018? [TERMINY REKRUTACJI]

Wszyscy kandydaci wypełniają wniosek w systemie i wybierają nie więcej niż osiem szkół prowadzonych przez m.st. Warszawę, a w nich dowolną liczbę oddziałów. Ustawiając je w odpowiedniej kolejności, określają hierarchię - na pierwszym miejscu należy wybrać klasę w szkole, w której kandydat najbardziej chciałby się uczyć. Jeśli nie zgromadzi odpowiedniej liczby punktów rekrutacyjnych, system kolejno sprawdzi możliwość dostania się do klas i szkół wybranych w następnej kolejności. Właśnie dlatego tak ważne jest to, żeby wybrać szkoły odpowiadające swoim możliwościom, a w związku z tym na pewno znaleźć dla siebie miejsce w szkole ponadgimnazjalnej.

RadioZET.pl/edukacja.warszawa.pl/KP