Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rekrutacja na studia 2017 - ostatnie dni na rejestrację. UW, PW, UJ

06.07.2017 09:56

Rekrutacja na studia na rok akademicki 2017/2018 już się kończy. Do kiedy można rejestrować się na studia dzienne? Sprawdzamy, do których najbardziej znanych uczelni w Polsce można jeszcze rekrutować.

Jak rekrutować na studia 2017? TERMINY fot. pixabay.com

Rekrutacja na studia stacjonarne w 2017 roku dobiega końca. To już ostatnie dni, kiedy można jeszcze uzupełnić swoje dane w systemach Internetowej Rekrutacji Kandydatów i wnieść opłaty rekrutacyjne. Sprawdziliśmy, na które najbardziej znane uczelnie w Polsce można jeszcze rekrutować oraz jakie są terminy składania dokumentów po zakwalifikowaniu.

Uniwersytet Warszawski

Ostatni dzień rejestracji i wnoszenia opłat rekrutacyjnych przypada 7 lipca, a ogłoszenie wyników na kierunki, na których nie jest przeprowadzany dodatkowy egzamin wstępny, nastąpi 19 lipca. Dokumenty od zakwalifikowanych kandydatów będą przyjmowane w dniach 20, 21 i 24 lipca.

Politechnika Warszawska - do kiedy można rekrutować?

Już dziś, czyli 6 lipca, kończą się zapisy i jest to również ostateczny termin wniesienia opłaty rekrutacyjnej. 12 lipca zostaną ogłoszone wyniki kwalifikacji, a dokumenty będzie można składać w dniach 13-18 lipca.

Politechnika Gdańska - terminy rekrutacji

Do 6 lipca, do końca dnia można zarejestrować się na studia. Jeśli spełni się kryterium minimum punktowego, już w dniach od 7 lipca do 14 lipca będzie można składać komplet dokumentów na wydziały, które zostały wybrane jako pierwszy w preferencjach. 19 lipca około godziny 15.00 zostaną opublikowane wyniki rekrutacji na studia. Pojawią się one na indywidualnym koncie rekrutacyjnym kandydata.

Do kiedy będzie rekrutacja na UJ?

Rekrutacja oraz termin wpłat na Uniwersytecie Jagiellońskim kończy się 6 lipca. Do 9 lipca do godziny 12.00 można jeszcze modyfikować i wprowadzać wyniki z egzaminów maturalnych. 14 lipca zostanie ogłoszona lista rankingowa, a od 17 do 20 lipca osoby zakwalifikowane na studia będą mogły dostarczać odpowiednie dokumenty.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego - do kiedy trwa rekrutacja?

Rejestracja, wybór kierunków, wprowadzenie lub uzupełnienie wyników matur i innych brakujących danych oraz termin wniesienia opłaty rekrutacyjnej kończy się 6 lipca o północy. Ogłoszenie wyników kwalifikacji drogą mailową i w systemie rekrutacji SOK nastąpi 11 lipca do godziny 20. Dokumenty można będzie składać od 12 do 20 lipca (oprócz soboty i niedzieli) w godzinach 9.00-15.00 w Biurze Spraw Studenckich.

Terminy rekrutacji na studia 2017 - medycyna WUM

Jeśli chodzi o rekrutację na studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunek lekarski, termin wybierania kierunku i wnoszenia opłaty rekrutacyjnej minął 3 lipca. Jednak w przypadku spełnienia tych warunków do 7 lipca wciąż można uzupełniać lub modyfikować swoje dane w systemie. 11 lipca planowany jest termin przyjmowania dokumentów od kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia. Takie same terminy obowiązują na kierunkach:

  • lekarsko-dentystyczny (przyjmowanie dokumentów od 10 lipca)
  • pielęgniarstwo, położnictwo (przyjmowanie dokumentów od 12 lipca)

Na kierunku ratownictwo medyczne dziś zostanie przedstawiona informacja dla kandydatów o miejscu i godzinie odbywania się egzaminu sprawnościowego. Od 12 lipca będą przyjmowane dokumenty od osób, które zakwalifikowały się na studia.

Na kierunku farmacja termin wyboru i wnoszenia opłaty minął 4 lipca. Do 7 lipca można wciąż modyfikować swoje dane, a wyniki rekrutacji pojawią się planowo 13 lipca.

Rejestracja na studia na Politechnice Wrocławskiej

Ostatni dzień rekrutacji i wnoszenia opłat rekrutacyjnych przypada 6 lipca. Ogłoszenie wyników nastąpi już 8 lipca, a dokumenty będzie można składać od 10 do 13 lipca w godzinach 8.00-15.00. 14 lipca zostaną ogłoszone listy osób przyjętych i nieprzyjętych.

Wszystkie informacje dotyczą studiów stacjonarnych I stopnia, a wynik rekrutacyjny określany jest na podstawie wyników z egzaminu maturalnego. Decyzja o zakwalifikowaniu na studia pojawi się w systemie IRK na indywidualnym koncie kandydata. Tam też będzie podana informacja, gdzie należy złożyć dokumenty i w jakim terminie.

RadioZET.pl/KP

Oceń
Tagi