Zamknij

Rekrutacja na studia we wrześniu 2017 - czy można składać papiery?

Redakcja
08.09.2017 14:30
Rekrutacja na studia we wrześniu - czy można składać papiery?
fot. pixabay.com

Rekrutacja we wrześniu 2017 na studia to ostatnia szansa dla tych, którym nie udało się dostać w pierwszych turach lub musieli poprawić egzamin maturalny w sierpniu. Czy można jeszcze składać papiery na studia?

Składanie papierów na studia we wrześniu 2017 po poprawce z matury - czy jest możliwe? Maturzyści, którzy poprawiali egzamin maturalny w sierpniu, czekają na wyniki. Czy będzie dodatkowa rekrutacja na studia we wrześniu? Sprawdzamy informacje na ten temat.

Zobacz także

Czy we wrześniu jest rekrutacja na studia?

Czy we wrześniu można składać papiery na studia? Oczywiście, że tak! Właśnie w tym miesiącu zazwyczaj otwierane są ostatnie tury rekrutacji na większości uczelni w Polsce. Nabór wrześniowy umożliwia dostanie się na studia osobom, którym nie powiodło się na maturze w maju i poprawiały egzamin w sierpniu. Dzięki dodatkowym terminom mogą próbować również osoby, którym nie udało się dostać na studia za pierwszym razem.

Zobacz także

Studia po poprawce z matury 2017 - nabór wrześniowy

Niestety, w przypadku składania papierów na studia we wrześniu trzeba liczyć się z tym, że miejsc na uczelniach nie zostaje zbyt wiele. Na większości najbardziej popularnych kierunków listy zapełniają się już po pierwszej turze rekrutacji. Jednak dostanie się na wymarzone studia we wrześniu nie jest niemożliwe. Często z różnych przyczyn losowych studenci nawet pod koniec miesiąca rezygnują i zwalniają miejsca na uczelniach.

Studia po poprawce z matury jak widać są możliwe, szczególnie dzięki dodatkowym naborom wrześniowym. Zawsze pozostaje również możliwość skorzystania ze studiów niestacjonarnych na wielu uczelniach państwowych i prywatnych. 

RadioZET.pl/KP