Zamknij

Robert Biedroń: kim jest? [PARTIA, PARTNER, INSTAGRAM, KARIERA]

Redakcja
04.02.2019 15:26
Robert Biedroń: kim jest? Sylwetka, partner, partia, instagram
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East news

Robert Biedroń z partii Wiosna na polskiej scenie politycznej jest od kilku lat, jednak znów było o nim głośno - tym razem po tym jak ogłosił powstanie swojego własnego ugrupowania. Sprawdzamy najważniejsze informacje dotyczące polityka - partię, partnera, Instagram, wiek, wzrost. 

Kim jest Robert Biedroń, założyciel nowej partii? W jakich partiach był polityk? Kim jest partner Roberta Biedronia? Odpowiadamy na pytania dotyczące byłego prezydenta Słupska

Kim jest Robert Biedroń? [WZROST, WIEK, KARIERA]

Robert Biedroń ma 42 lata. Biedroń to polityk, samorządowiec i pierwszy poseł - gej, który otwarcie przyznał się do swojej orientacji. Robert Biedroń polityczną karierę rozpoczynał w SLD-UP, z ramienia której startował do rady miasta w Warszawie. Nie dostał mandatu, ani nie dostał się do sejmu w późniejszych wyborach.
 
Robert Biedroń następnie wstąpił do Ruchu Janusza Palikota (później partia zmieniła nazwa na Twój Ruch). Z listy Twojego Ruchu Robert Biedroń wszedł do Sejmu. W ławach poselskich zasiadał przez jedną kadencję. Jego mandat wygasł, gdy został wybrany na prezydenta Słupska. Robert Biedroń tę funkcję sprawował do 2018 roku.

>> Biedroń: 35 miliardów zł będą kosztowały wszystkie propozycje

Robert Biedroń: partner

Partnerem Roberta Biedronia jest Krzysztof Jan Śmiszek: polski prawnik, działacz na rzecz praw człowieka i praw mniejszości. Śmiszek jest współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego – ogólnopolskiego stowarzyszenia prawników i prawniczek działających na rzecz równości i niedyskryminacji. Od 2002 roku jest partnerem Roberta Biedronia.

>> WIOSNA - nowa partia Roberta Biedronia. ''Nie ma więcej miejsca na nienawiść, limity zostały wyczerpane''

>> Partia Biedronia - PROGRAM i postulaty partii "Wiosna" Roberta Biedronia

Partia polityczna Roberta Biedronia

Wiosna to nowa partia Roberta Biedronia. We wrześniu polityk zapowiedział, że stworzy swoje własne ugrupowanie, a w lutym tego roku, na oficjalnej konwencji wyborczej na warszawskim Torwarze, ogłosił jego nazwę. Nowa partia Roberta Biedronia będzie nazywała się Wiosna. 

Robert Biedroń: Instagram

Robert Biedroń na Instagramie publikuje zdjęcia ze swoich konwentów, spotkań z wyborcami, ale także życia prywatnego. Jego profil obserwuje 185 tys. osób.

RadioZET.pl/PZ