Zamknij

Robert Górski: kim jest gość programu Kuby Wojewódzkiego? [ŻONA, WIEK, KABARET, KSIĄŻKA, DZIECKO]

Paweł Żurek
29.10.2019 11:10
Robert Górski: kim jest gość programu Kuby Wojewódzkiego?
fot. Andreas Nicolaides/RadioZET.pl

Robert Górski będzie jednym z gości wtorkowego programu Kuby Wojewódzkiego w TVN-ie. Na kanapie usiądzie obok Łukasza Simlata, polskiego aktora.  W tym artykule sprawdzimy informacje najczęściej wyszukiwane w kontekście Górskiego: żona, wzrost, wiek, kabaret, dziecko książka, ślub. 

Kim jest Robert Górski, gość programu Kuby Wojewódzkiego? Wielu widzów może kojarzyć go z występów w kabarecie Moralnego Niepokoju. Poniżej przybliżamy sylwetkę gościa programu TVN.

Kim jest Robert Górski, gość programu Kuby Wojewódzkiego? [ŻONA, WIEK, WZROST, DZIECKO ŚLUB]

Robert Górski to polski twórca kabaretowy, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju, a także scenarzysta i odtwórca głównej roli w serialu Ucho Prezesa o rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

Górski ukończył polonistykę na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie nauki na UW wraz z kolegami-studentami założył Kabaret Moralnego Niepokoju, który początkowo działał jako kabaret studencki przy samorządzie studenckim tego wydziału.

Górski był związany z graficzką Katarzyną Osipowicz. Mają syna Antoniego, który pojawił się gościnnie w Tygodniku Moralnego Niepokoju, mając kilka miesięcy. Od 7 września 2019 żoną Górskiego jest dziennikarka Monika Sobień, z którą ma córkę Malinę (ur. 2019).

Górski ma 48 lat.

>> Piotr Adamczyk wyznał swój sekret u Kuby Wojewódzkiego. Zagrał w filmie, który nie powstał?

Robert Górski: kabaret 

Górski to jeden z najbardziej znanych i jednocześnie najciekawszych polskich twórców kabaretowych. Był twórcą scenariusza telewizyjnego programu rozrywkowego Tygodnik Moralnego Niepokoju, a potem także Miesięcznika Moralnego Niepokoju. Poza tym pisał scenariusze m.in. Mazurskiej Nocy Kabaretowej i kabaretonów podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wraz z Adamem Małczykiem z Formacji Chatelet pisał scenariusze do rozrywkowego programu telewizji TVN Maraton Uśmiechu.

Prowadził też program TVP2 Kabaretowe kawałki, Kabaretowy Klub Dwójki, Latający Klub Dwójki, program Dzięki Bogu już weekend, kabaretony w Opolu i Sopocie, a także Mazurską Noc Kabaretową. W 2009 był jednym z jurorów 25. Przeglądu Kabaretów PaKA.

Razem ze swoim kabaretem Robert Górski tworzył też serię skeczy o rządzie Donalda Tuska – Posiedzenia Rządu.

>> Anna Mucha znów prowokuje. Tym razem pozuje przy samochodzie Kuby Wojewódzkiego

Książka Roberta Górskiego 

Robert Górski opublikował, wraz z Mikołajem Cieślakiem i Przemysławem Borkowskim, tomik wierszy zatytułowany Zeszyt w trzy linie. Pisał także dla niewydawanego obecnie satyrycznego pisma „Chichot”. W listopadzie 2012 ukazała się książka Jak zostałem premierem. Rozmowy pełne Moralnego Niepokoju, będąca zapisem rozmów Górskiego z Mariuszem Cieślikiem.

>> Anna Mucha znów prowokuje. Tym razem pozuje przy samochodzie Kuby Wojewódzkiego

RadioZET.pl/PZ