Zamknij

Rozpoczęcie roku akademickiego 2017: UW, PG, AGH i inne. Daty inauguracji

Redakcja
21.09.2017 15:11
Rozpoczęcie roku akademickiego 2017: UW, PG, AGH i inne. Daty inauguracji
fot. pixabay.com

Kiedy jest początek roku akademickiego 2017/2018? Studenci co roku mogą cieszyć się dłuższymi wakacjami w stosunku do uczniów szkół podstawowych i średnich. Kiedy dokładnie zaczynają się zajęcia na studiach? Sprawdzamy daty i harmonogram roku akademickiego na najpopularniejszych uczelniach w Polsce: UW, UJ, PW, UMCS i inne.

Rozpoczęcie roku akademickiego 2017 - kiedy jest na UW, PG, AGH, UJ i innych uczelniach? Daty inauguracji nowego roku dla studentów zawsze wypadają na początku października. Jak sytuacja wygląda w tym roku? Sprawdzamy informacje o najpopularniejszych uczelniach w Polsce.

Rok akademicki 2017-2018

Początek roku akademickiego zwyczajowo wypada 1 października, jednak ta data niekoniecznie łączy się z dniem rozpoczęcia zajęć. To, kiedy studenci zaczynają zajęcia w nowym roku akademickim, zależy przede wszystkim od uczelni i oczywiście od kalendarza. W tym roku pierwszy dzień października wypada w niedzielę, dlatego rozpoczęcie roku akademickiego 2017/18 jest odpowiednio przesunięte na następne dni.

Zobacz także

Rozpoczęcie roku akademickiego 2017: UW, PG, AGH i inne. Daty inauguracji

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 dla studentów uczących się w trybie stacjonarnym odbędzie się na większości uczelni w poniedziałek 2 października 2017. Godziny rozpoczęcia są różne, a informacje o harmonogramie tego dnia można znaleźć na stronach poszczególnych uczelni. Warto to zrobić i upewnić się, kiedy jest początek roku akademickiego. Wyjątkiem co do tego dnia jest na przykład Politechnika Gdańska, nazywana w skrócie PG. Rozpoczęcie roku akademickiego odbędzie się tutaj nie 2 października, a dopiero 6 października 2017.

Zobacz także

Często jest tak, że w dniu rozpoczęcia roku akademickiego na UW, UJ, UMCS i innych uczelniach nie ma zajęć, a jest jedynie uroczysta inauguracja nowego roku. Informacje na temat początku roku akademickiego najlepiej szukać na stronach uczelni. 

RadioZET.pl/KP