Zamknij

Ryoyu Kobayashi: kim jest zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni? Rodzina, wzrost, waga

Redakcja
07.01.2019 10:40
Ryoyu Kobayashi, zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni 2019
fot. AP/Associated Press/East News

Ryoyu Kobayashi, japoński skoczek narciarski, wygrał wszystkie konkursy w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni i z dużą przewagą zwyciężył w całych zawodach. Triumfator TCS jest też liderem w klasyfikacji Pucharu Świata 2018/2019. Co warto wiedzieć o Ryoyu Kobayashim? Podajemy najpotrzebniejsze informacje.

Kim jest Ryoyu Kobayashi? Ile ma lat? Ile ma wzrostu? Kto jest bratem Kobayashiego? Czym jeździ Ryoyu Kobayashi? Odpowiadamy na pytania dotyczące japońskiego skoczka narciarskiego.

Ryoyu Kobayashi: kim jest?

Ryoyu Kobayashi jako jeden z trzech skoczków w historii wygrał wszystkie cztery konkursy w Turnieju Czterech Skoczni – Obersdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck i Bischofshofen. Ta sztuka udała się do tej pory jedynie Svenovi Hannawaldowi i Kamilowi Stochowi. Do tej pory, Kobayashi w sezonie 2018/2019 wygrał łącznie 8 konkursów i jest głównym faworytem do zwycięztwa w całym Pucharze Świata. W sezonie 2017/2018 Pucharu Świata począwszy od końca grudnia regularnie zdobywał punkty. Najwyżej klasyfikowany był w marcu 2018 w Lahti, gdzie zajął 6. miejsce.

Zobacz też: Klasyfikacja generalna Turnieju Czterech Skoczni 2018/2019

Ryoyu Kobayashi: wzrost i waga

Najlepszy obecnie japoński skoczek ma 174 centymetry wzrostu. Waży 60 kg. Jego brat, Junshiro Kobayashi, ma 166 cm wzrostu i waży 55 kilogramów. 

Ryoyu Kobayashi: rodzina, instagram

Ryoyu Kobayashi (jap. Kobayashi Ryōyū) urodził się w 8 listopada 1996 roku w Hachimantai. Ma starszego brata, Junshirō, który także jest skoczkiem narciarskim. Bracia Kobayashi mają jeszcze siostrę – 24-letnią Yukę, która także skacze na nartach. Japoński skoczek jest znany z tego, że chętnie udziela się na mediach społecznościowych. Zdjęcia z treningów udostępnia na instagramie.

Zobacz także

Radiozet.pl/PZ