Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ryoyu Kobayashi: kim jest zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni? Rodzina, wzrost, waga

07.01.2019 10:40

Ryoyu Kobayashi, japoński skoczek narciarski, wygrał wszystkie konkursy w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni i z dużą przewagą zwyciężył w całych zawodach. Triumfator TCS jest też liderem w klasyfikacji Pucharu Świata 2018/2019. Co warto wiedzieć o Ryoyu Kobayashim? Podajemy najpotrzebniejsze informacje.

Ryoyu Kobayashi, zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni 2019 fot. AP/Associated Press/East News

Kim jest Ryoyu Kobayashi? Ile ma lat? Ile ma wzrostu? Kto jest bratem Kobayashiego? Czym jeździ Ryoyu Kobayashi? Odpowiadamy na pytania dotyczące japońskiego skoczka narciarskiego.

Ryoyu Kobayashi: kim jest?

Ryoyu Kobayashi jako jeden z trzech skoczków w historii wygrał wszystkie cztery konkursy w Turnieju Czterech Skoczni – Obersdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck i Bischofshofen. Ta sztuka udała się do tej pory jedynie Svenovi Hannawaldowi i Kamilowi Stochowi. Do tej pory, Kobayashi w sezonie 2018/2019 wygrał łącznie 8 konkursów i jest głównym faworytem do zwycięztwa w całym Pucharze Świata. W sezonie 2017/2018 Pucharu Świata począwszy od końca grudnia regularnie zdobywał punkty. Najwyżej klasyfikowany był w marcu 2018 w Lahti, gdzie zajął 6. miejsce.

Zobacz też: Klasyfikacja generalna Turnieju Czterech Skoczni 2018/2019

Ryoyu Kobayashi: wzrost i waga

Najlepszy obecnie japoński skoczek ma 174 centymetry wzrostu. Waży 60 kg. Jego brat, Junshiro Kobayashi, ma 166 cm wzrostu i waży 55 kilogramów. 

Ryoyu Kobayashi: rodzina, instagram

Ryoyu Kobayashi (jap. Kobayashi Ryōyū) urodził się w 8 listopada 1996 roku w Hachimantai. Ma starszego brata, Junshirō, który także jest skoczkiem narciarskim. Bracia Kobayashi mają jeszcze siostrę – 24-letnią Yukę, która także skacze na nartach. Japoński skoczek jest znany z tego, że chętnie udziela się na mediach społecznościowych. Zdjęcia z treningów udostępnia na instagramie.

Radiozet.pl/PZ

Oceń