Zamknij

ŚDM 2019 w Panamie: program, data, transmisja w telewizji

Redakcja
22.01.2019 15:18
Światowe Dni Młodzieży: program, transmisje, data
fot. INTI OCON/AFP/East News

Światowe Dni Młodzieży ruszyły po raz kolejny. Spotkanie młodych w tym roku odbywa się w Panamie. Sprawdźcie jaki jest program i data wydarzenia z udziałem papieża Franciszka, a także gdzie w telewizji obejrzymy transmisję z ŚDM 2019.

Kiedy odbędą się ŚDM 2019? ŚDM 2019 w Panamie: transmisja w telewizji, data, program. Podajemy najpotrzebniejsze informacje o Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

Światowe Dni Młodzieży: data, termin

Światowe Dni Mlodzieży w Panamie to już 34 odsłona wydarzenia zapoczątkowanego przez św. Jana Pawła II. Spotkanie Młodych na ŚDM 2019 odbędzie się w dniach 22-27 stycznia 2019 roku. W Panamie w lecie jest tzw. pora deszczowa, więc, jak tłumaczył nuncjusz apostolski Anders Carrascosa Coso, termin ŚDM 2019 w został wyznaczony na styczeń.

>> "Wszyscy ludzie są braćmi". Przesłanie Franciszka na Boże Narodzenie

Program ŚDM 2019 w Panamie

  • Środa – papież Franciszek przyleci na Światowe Dni Młodzieży po południu tamtejszego czasu. Najpierw odbędzie się krótka ceremonia powitalna, a następnie papież odpocznie po długiej podróży.
  • Czwartek: Z młodymi podczas ŚDM 2019 Franciszek spotka się w czwartek, 24 stycznia. Po południu papież przyjedzie na na błonia Campo Santa Maria la Antigua i tam uroczyście rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży.
  • Piątek - Franciszek spotka się z młodymi na ŚDM 2019 w Campo Santa Maria la Antigua, gdzie przejdzie w tradycyjnej Drodze Krzyżowej.
  • Sobota: 26 stycznia na Światowych Dniach Młodzieży Franciszek będzie uczestniczył w czuwaniu na błoniach Jana Pawła II w Metro Park.
  • Niedziela: msza kończąca ŚDM w Panamie.

Polecamy też: Następne ŚDM w Panamie!

ŚDM 2019: transmisja w telewizji

Światowe Dni Młodzieży w 2019 roku będą transmitowane przez polskie telewizje. Wszystkie uroczystości ze Światowych Dni Młodzieży 2019 pokaże TV Trwam, a niektóre, jak chociażby Drogę Krzyżową z udziałem Franciszka, będzie można obejrzeć na TVP1 (piątek, 25 stycznia, 23:30).

RadioZET.pl/wp.pl/TVP/PZ