Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sposoby na kaca rano: jak sobie radzić i jak zapobiegać?

11.12.2018 13:54

Jak radzić sobie z kacem rano i jak mu zapobiegać? Takie rady mogą przydać się każdemu, kto w ostatnią noc w roku nie zamierza odmówić sobie szampana, wina czy innego alkoholu. Sprawdzamy skuteczne sposoby na kaca rano po sylwestrowej zabawie.

Sposoby na kaca rano: po winie, wódce i nie tylko. Jak zapobiegać? fot. pixabay.com

Sposoby na kaca rano - po winie, wódce, piwie i innych alkoholach. Jak sobie radzić z kacem rano i jak zapobiegać? Sprawdzamy, jakie są najczęściej wymieniane, sprawdzone sposoby na kaca rano po sylwestrze.

Sposoby na kaca rano: po winie, wódce i innych

Jest wiele teorii na temat najlepszych sposobów na kaca rano. Po winie, wódce, piwie i innych alkoholach - niektórzy na każdy rodzaj alkoholu mają własną, odrębną metodę. Wśród najczęściej wymienianych jest m.in. wypicie soku z pomidorów, który dostarczy nam wypłukanego przez alkohol potasu.

Świetnie sprawdzi się także herbata z mięty i rumianku, która bardzo dobrze wpływa na podrażniony żołądek i mdłości. Objawy zatrucia alkoholowego może złagodzić również sok z kiszonej kapusty lub kiszonych ogórków. Taki napój zawiera bardzo dużo witaminy Ci tych z grupy B, a także potasu, wapnia i żelaza.

>> 2 stycznia 2018 - wolne czy do pracy i do szkoły?

Jak radzić sobie z kacem i jak zapobiegać?

Bardzo ważna zasadą, aby uniknąć kaca rano po imprezie, jest niemieszanie różnych rodzajów alkoholu. Przykładowo, jeśli mamy zamiar pić piwo, nie łączmy go z winem, wódką czy kolorowymi drinkami. Oczywiście lampka szampana o północy raczej nam nie zaszkodzi, jednak warto zdecydować się na jeden rodzaj alkoholu.

Oczywiście najprostszym sposobem, aby uniknąć kaca po sylwestrze, to nie pić alkoholu. Jednak jest to szczególny moment w roku, kiedy często trudno nam odmówić przynajmniej lampki szampana, dlatego jeśli rano czujemy ból głowy, mdłości lub inne objawy kaca, warto zastosować wypróbowane domowe sposoby na kaca.

>> Kalendarz dni wolnych 2018: kiedy wolne od pracy, szkoły? [DATY]

RadioZET.pl/poradnikzdrowie.pl/KP

Oceń
Tagi