Stefan Horngacher - kim jest trener polskich skoczków narciarskich? [WIEK, WZROST, KONTRAKT, ŻONA]

06.02.2019 14:42

Stefan Horngacher, trener polskich skoczków narciarskich i jego kontrakt to informacje, którymi żyją polscy kibice. Trudno się dziwić - od kiedy austriacki szkoleniowiec objął polską reprezentację, nasi skoczkowie zdobywali już m.in. medale mistrzostw świata czy igrzysk olimpijskich. Sprawdzamy kim jest Stefan Horngacher, jakie miał sukcesy, a także podajemy informacje o trenerze - wiek, wzrost, kontrakt, żona.

Stefan Horngacher - kim jest trener polskich skoczków narciarskich? [WIEK, WZROST, KONTRAKT, ŻONA] fot. PAP/EPA

Kim jest Stefan Horngacher? Trener skoczków narciarskich jest ostatnio jedną z najpopularniejszych postaci polskiego sportu. Sprawdzamy informacje dotyczące szkoleniowca: wiek, wzrost, kontrakt, żona, rodzina.

» PŚ w skokach narciarskich 2018/19 - TERMINARZ zawodów «

Stefan Horngacher - kim jest trener polskich skoczków narciarskich? [WIEK, WZROST]

Stefan Horngacher to pochodzący z Austrii były skoczek narciarski, a obecnie trener polskich skoczków. Jako zawodnik, Horngacher dwa razy zdobywał medal Igrzysk Olimpijskich, a pięć razy stawał na podium Mistrzostw Świata. Po tym jak zakończył karierę skoczka, Stefan Horngacher rozpoczął pracę jako trener. Od 24 marca 2016 roku jest trenerem reprezentacji Polski w skokach narciarskich.

>> Stefan Horngacher pozostanie trenerem biało-czerwonych? Oferta Polaków lepsza od Niemiec

Zanim objął reprezentację Polski w skokach, Stefan Horngacher trenował skoczków z Austrii, a w latach 2004-2006 był szkoleniowcem kadry B reprezentacji Polskiej. Spotkał się tam m.in. z Piotrem Żyłą i Kamilem Stochem. Później Stefan Horngacher trenował m.in. niemiecką kadrę juniorów, oraz kadrę B i A Niemiec.

Jako trener kadry Polski, Stefan Horngacher doprowadził Polaków do pierwszej w historii wygranej w drużynowym pucharze świata oraz tytułu drużynowego mistrza świata. Podopieczni Austriaka - Piotr Żyła i Kamil Stoch zdobywali też medale na mistrzostwach świata. Na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu Horngacher z reprezentacją Polski zdobył dwa medale - drużynowy i w konkursie indywidualnym, który wywalczył Kamil Stoch.

>> Puchar Świata: Kamil Stoch goni Stefana Krafta w... zarobkach
 

Wiek Stefana Horngachera to 49 lat.  Trener skoczków ma 184 cm wzrostu.

Kontrakt Stefana Horngachera

Kontrakt Stefana Horngachera obowiązuje do 30 kwietnia 2019 roku. Jest w nim zawarta opcja przedłużenia umowy o kolejny sezon. Stefan Horngacher może jednak nie zostać w Polsce po wygaśnięciu kontraktu - nieoficjalną ofertę pracy złożyła mu już bowiem reprezentacja Niemiec. On sam zadeklarował, że mógłby wrócić do pracy z drużyną naszych zachodnich sąsiadów. Polski Związek Narciarski nie zdradził, czy Stefan Horngacher podpisze nowy kontrakt z reprezentacją Polski.

>> Małysz o przyszłości Horngachera: "Jestem przekonany, że zostanie"

Stefan Horngacher: żona, rodzina

O rodzinie i żonie Stefana Horngachera wiadomo niewiele – on sam niechętnie wypowiada się do mediów i nie zdradza szczegółów ze swojego życia osobistego. Wiadomo jednak, że żona Horngachera to Nicole Hoffmeyer, była narciarka i fizjoterapeutka w narciarskiej reprezentacji Niemiec. Stefan Horngacher ma dwoje dzieci: córkę Danę Marię i syna Andreasa.

RadioZET.pl/PZ

Oceń