Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Strajk nauczycieli: czy będzie we wrześniu 2019 roku? Kiedy rozpocznie się protest?

02.09.2019 15:32

Strajk nauczycieli rozpocznie się już we wrześniu 2019? Wciąż nie wiadomo, czy uczniowie przez cały miesiąc bez przerwy będą mieli lekcje w szkołach. Sprawdzamy, czy jeszcze we wrześniu 2019 rozpocznie się strajk, a także od czego zależy termin wznowienia protestu.

Strajk nauczycieli: czy będzie we wrześniu 2019 roku? Kiedy rozpocznie się protest? fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Strajk nauczycieli według początkowych zapowiedzi miałby ruszyć po referendum, które planowo kończy się 16 września. Czy te przewidywania zmienią się po rozpoczęciu roku szkolnego? Sprawdzamy to w tym artykule 

Strajk nauczycieli: czy będzie we wrześniu 2019 roku?

Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu 2019 roku nie będzie strajku nauczycieli. Dlaczego? Ponieważ referendum nauczycieli, które zadecyduje o rozpoczęciu protestu, zostanie wydłużone.

– Zdecydowaliśmy o jego wydłużeniu. Sądzę, że koniec września to będzie moment krańcowy Tłumaczy to mailami i listami od dyrektorów i nauczycieli, którzy obawiają się sytuacji w szkole wynikającej z kumulacji roczników. Wielu dyrektorów do tej pory nie wie jakie będą mieli klasy, ilu nauczycieli potrzebują – tłumaczył Broniarz w programi.

Strajk nauczycieli: kiedy będzie? [2019]

Według zapowiedzi Sławomira Broniarza, strajk nauczycieli miałby odbyć się dopiero po wyborach parlamentarnych. Przypomnijmy, że głosowanie jest zaplanowane na niedzielę, 13 października.

Chcesz dowiedzieć się więcej o strajku nauczycieli? Przeczytaj o nim u nas:

>> Strajk nauczycieli: postulaty [WRZESIEŃ 2019]

>> Strajk nauczycieli: wrzesień 2019. Od kiedy będzie? [ZNP]

RadioZET.pl/PZ

Oceń