Zamknij

Strajk nauczycieli: czy będzie we wrześniu 2019 roku? Kiedy rozpocznie się protest?

Paweł Żurek
02.09.2019 15:32
Strajk nauczycieli: czy będzie we wrześniu 2019 roku? Kiedy rozpocznie się protest?
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Strajk nauczycieli rozpocznie się już we wrześniu 2019? Wciąż nie wiadomo, czy uczniowie przez cały miesiąc bez przerwy będą mieli lekcje w szkołach. Sprawdzamy, czy jeszcze we wrześniu 2019 rozpocznie się strajk, a także od czego zależy termin wznowienia protestu.

Strajk nauczycieli według początkowych zapowiedzi miałby ruszyć po referendum, które planowo kończy się 16 września. Czy te przewidywania zmienią się po rozpoczęciu roku szkolnego? Sprawdzamy to w tym artykule 

Strajk nauczycieli: czy będzie we wrześniu 2019 roku?

Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu 2019 roku nie będzie strajku nauczycieli. Dlaczego? Ponieważ referendum nauczycieli, które zadecyduje o rozpoczęciu protestu, zostanie wydłużone.

– Zdecydowaliśmy o jego wydłużeniu. Sądzę, że koniec września to będzie moment krańcowy Tłumaczy to mailami i listami od dyrektorów i nauczycieli, którzy obawiają się sytuacji w szkole wynikającej z kumulacji roczników. Wielu dyrektorów do tej pory nie wie jakie będą mieli klasy, ilu nauczycieli potrzebują – tłumaczył Broniarz w programi.

Strajk nauczycieli: kiedy będzie? [2019]

Według zapowiedzi Sławomira Broniarza, strajk nauczycieli miałby odbyć się dopiero po wyborach parlamentarnych. Przypomnijmy, że głosowanie jest zaplanowane na niedzielę, 13 października.

Chcesz dowiedzieć się więcej o strajku nauczycieli? Przeczytaj o nim u nas:

>>  Strajk nauczycieli: postulaty [WRZESIEŃ 2019]

>>  Strajk nauczycieli: wrzesień 2019. Od kiedy będzie? [ZNP]

RadioZET.pl/PZ