Zamknij

Studniówka 2019. Jaki garnitur, jaka sukienka, jaka fryzura? [PORADNIK]

Redakcja
07.01.2019 16:55
Studniówki 2019. Bal w Krakowie
fot. FOT. ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI / POLSKA PRESS

Jak się ubrać na studniówkę? Jaki garnitur i jaką sukienkę włożyć? Jak się uczesać? To jedne z wielu pytań jakie stawiają sobie licealiści przed swoim balem maturalnym. W tym tekście podpowiadamy jakie są najmodniejsze stroje, fryzury i makijaże na studniówkę 2019 roku. 

Studniówka 2019. Jaki garnitur? Jaka fryzura? Jaka sukienka? M.in. na te pytania musza odpowiedzieć sobie licealiści, którzy  wybierają się na studniówkę w 2019.

Studniówka 2019. Jaka fryzura?

 Już wiadomo, że przy długich i średnich włosach najmodniejsze są loki i fale. Dość łatwo uczesać się tak za pomocą lokówki, prostownicy i papilotów. Loki są polecane także osobom, które mają gęste i długie włosy. Można też na nich spróbować wyczesać np. afro

Zobacz także

Na długich i półdługich włosach łatwo stworzyć kok. Fryzura, która nigdy nie wyjdzie z mody to włosy zaczesane do tyłu. Nie powinny jej jednak nosić osoby z wysokim czołem. Dla nich, polecane są włosy proste.

Studniówka 2019. Jaki garnitur?

W przypadku mężczyzn wybór wydaje się prosty – garnitur lub frak. Doradcy sugerują jednak, by nie kupować czarnego zestawu. Chodzi o to, że taki kolor mają często garnitury noszone na maturze. Stąd też polecane są zestawy w kolorze granatowym, z białą koszulą, koniecznie z długim rękawem. Do tego krawat lub muszka.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź tutaj: Studniówka - zwyczaje i przesądy studniówkowe. Co przynosi szczęście?

Studniówka 2019. Jaka suknia?

W przypadku sukni na studniówkę nie można mówić o modach na 2019 rok. Odpowiednie są zarówno krótkie sukienki, jaki i długie suknie. Popularne są suknie w kolorze czerwonym. Do takich pasują złote dodatki.

RadioZET.pl/PZ