Zamknij

Świąteczny pociąg metra - godziny kursowania: jak na niego trafić?

Redakcja
07.12.2017 11:00
Świąteczny pociąg metra 2017: godziny kursowania. Jak na niego trafić?
fot. UM Warszawa

Godziny kursowania świątecznego pociągu metra ciekawią tych, którzy chcieliby skorzystać z tej wyjątkowej okazji i przejechać się bajkowym wagonem. Sprawdzamy, jak trafić na świąteczny kurs metra oraz jakie atrakcje przygotowali organizatorzy na Mikołajki 2017 w Warszawie.

Godziny kursowania - świąteczny pociąg metra 2017. Jak na niego trafić? Jakie atrakcje będzie można tam znaleźć? Do kiedy będzie kursowało świąteczne metro? Zebraliśmy najważniejsze informacje o atrakcji przygotowanej dla mieszkańców Warszawy na Mikołajki 2017. 

>> Gdzie na sanki w Warszawie 2017/2018? Lista górek w stolicy

Świąteczny pociąg metra 2017 - godziny kursowania

Jak trafić na świąteczny pociąg metra 2017? Godziny kursowania składu zostały podane na stronie Urzędu Miasta. Pierwszy pociąg ruszy punktualnie o godzinie 8.45 ze stacji Wilanowska i dojedzie do stacji Ratusz Arsenał. Będzie on jeździł według normalnego rozkładu jazdy do 6 stycznia 2018 roku. Pasażerowie specjalnego świątecznego pociągu metra mogą także liczyć na drobne upominki.

Zobacz także

Jak wygląda świąteczny pociąg metra na Mikołajki 2017?

Świąteczny pociąg metra będzie ozdobiony zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Dodatkowo tego dnia obowiązkowym elementem stroju kierowców komunikacji miejskiej, kierowników pociągów SKM, pracowników Punktów Obsługi Pasażerów oraz kontrolerów biletów będą mikołajowe czapki.

Oprócz atrakcji na Mikołajki 2017 w postaci świątecznych przejazdów metrem i specjalnymi tramwajami, na mieszkańców Warszawy czekają także inne wydarzenia. W sobotę, 9 grudnia 2017 została zaplanowana oficjalna inauguracja zimowej iluminacji 2017. Tego dnia po raz pierwszy rozbłyśnie ogromna choinka na placu Zamkowym, a razem z nią dekoracje na wybranych ulicach stolicy.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w poniższym artykule:

>> Świąteczna Iluminacja - Warszawa 2017. Kiedy pojawi się na ulicach?

RadioZET.pl/KP