Zamknij

Święto Niepodległości 2017: która rocznica przypada w tym roku?

Redakcja
06.11.2017 13:45
Święto Niepodległości 2017: która rocznica przypada w tym roku?
fot. ons.pl

Która rocznica Święta Niepodległości przypada w tym roku? Święto państwowe w Polsce obchodzone 11 listopada zostało ustanowione dla upamiętnienia odzyskania przez kraj niepodległości. Jest to dzień wolny od pracy, a z tej okazji organizowane są specjalne uroczystości z udziałem władz państwowych.

Święto Niepodległości 2017: która rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę przypada w tym roku? Obchody Święta Niepodległości w Polsce 11 listopada zawsze wiążą się z pochodami, inscenizacjami historycznymi czy koncertami patriotycznymi. Sprawdzamy, która rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę wypada w 2017 roku.

Święto Niepodległości w Polsce - rocznica odzyskania niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości w Polsce zostało ustanowione po raz pierwszy w 1937 roku. W 1945 roku zostało zniesione ustawą Krajowej Rady Nadzorczej, jednak 44 lata później przywrócono je nową ustawą. Upamiętnia ono odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795-1918). Jest to święto państwowe, a 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.

Która rocznica Święta Niepodległości w Polsce wypada w 2017 roku?

Główne obchody Święta Niepodległości w Polsce odbywają się w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W uroczystościach biorą udział najwyższe władze państwowe. Oprócz tego są organizowane także koncerty patriotyczne, wykłady i inscenizacje historyczne, parady ulicami miast czy Bieg Niepodległości. Która rocznica Święta Niepodległości wypada w 2017 roku? Będzie to już 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Oznacza to także, że w przyszłym roku będzie to już 100. rocznica Święta Niepodległości, a dokładniej odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w 2018 roku na pewno możemy spodziewać się wyjątkowego programu obchodów 11 listopada.

RadioZET.pl/KP