Zamknij

Święto Wojska Polskiego 2017 - Warszawa. Plan obchodów 15 sierpnia

Redakcja
09.08.2017 14:00
Święto Wojska Polskiego 2017 - Warszawa. Plan obchodów 15 sierpnia
fot. Wikimedia Commons / P. Tracz/ KPRM

Święto Wojska Polskiego w 2017 roku obchodzimy we wtorek, 15 sierpnia. W programie nie zabraknie przede wszystkim defilady wojskowej. Tego dnia w uroczystościach uczestniczyć będą przedstawiciele najwyższych władz państwowych, wojskowych i samorządowych.

Święto Wojska Polskiego wypada we wtorek, 15 sierpnia 2017 roku. Tego dnia będziemy obchodzić także 96. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji w Warszawie odbywają się różne uroczystości. Publikujemy plan obchodów Święta Wojska Polskiego 2017 w Warszawie.

Program obchodów Święta Wojska Polskiego 2017

Święto Wojska Polskiego obchodzimy co roku. W programie obchodów jednym z najważniejszych punktów jest oczywiście defilada wojskowa w Alejach Ujazdowskich. Oprócz niej organizowane są inne wydarzenia i uroczystości. 

Święto Wojska Polskiego 2017 - Warszawa. Plan obchodów 15 sierpnia

Jak do tej pory wyglądały obchody Święta Wojska Polskiego w Warszawie? Plan obchodów 15 sierpnia obejmuje mszę świętą za Polskę, uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a także defilada wojskowa, po której odbywa się festyn żołnierski.

Na razie wciąż nie jest znany dokładny program obchodów Święta Wojska Polskiego, jednak będziemy na bieżąco aktualizować informacje w tym artykule.

RadioZET.pl/mon.gov.pl/KP