Zamknij

Sylwester 2020: czy się odbędzie? Czy sylwester 2020 będzie odwołany?

05.11.2020 17:07
Sylwester 2020: czy się odbędzie? Czy sylwester 2020 będzie odwołany?
fot. Pawel Murzyn/East News

Sylwester – impreza, w której trakcie żegna się stary i wita nowy rok, nie odbędzie się w takiej formie, jak do tej pory. Wszystko przez obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Sprawdzamy, jakie decyzje władz zapadły odnośnie organizacji sylwestra 2020.

Lockdown: czy będzie w Polsce? Czy zostanie wprowadzony lockdown? Do kiedy będzie obowiązywał?

Czy sylwester 2020 się odbędzie?

W trakcie Q&A, czyli sesji pytań zadawanych przez internautów, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w tym roku organizacja hucznych sylwestrów raczej nie będzie możliwa.

- Na pewno w tym roku nie szykować się na hucznego Sylwestra. Ryzyko, że pandemia będzie nadal zagrażała, jest za duże – poinformował szef rządu.

Narodowa kwarantanna: kiedy zostanie wprowadzona? Od ilu zakażeń obowiązuje? [ZASADY]

Sylwester 2020: czy się odbędzie?

W wielu miejscach odwołano już sylwestry miejskie lub ogłoszono, że samorząd nie będzie organizował imprez noworocznych. Wśród nich jest m.in. Warszawa. - W związku z obecną sytuacją epidemiczną w tym roku miejski sylwester się nie odbędzie. Ta impreza będzie odwołana w tym roku. Zdrowie mieszkańców jest najważniejsze. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie już inna sytuacja epidemiczna i uda się to zrekompensować – poinformowała Karolina Gałecka, rzecznik ratusza.

Sylwestra 2020 odwołano także m.in. w Toruniu.

Sylwester miejski w Warszawie 2020/21 - czy się odbędzie w tym roku?