Zamknij

Szlachetna Paczka 2017: jak się włączyć? Rodziny, wolontariat, terminy

Redakcja
28.11.2017 15:02
Szlachetna Paczka 2017: jak się włączyć? Rodziny, wolontariat, terminy
fot. ons.pl

Jak włączyć się do akcji Szlachetna Paczka 2017? Rodziny, które potrzebują pomocy, otrzymują ją dzięki całemu sztabowi ludzi: od darczyńców po wolontariuszy. Szlachetna Paczka działa już od 16 lat, a w ciągu ostatnich 5 lat pomoc otrzymało ponad 160 tysięcy rodzin. Sprawdzamy najważniejsze informacje o akcji Szlachetna Paczka 2017.

Baza rodzin 2017, terminy, wolontariat - SZLACHETNA PACZKA 2017 i wszystkie najważniejsze informacje o akcji zebraliśmy w poniższym artykule: jak wybrać rodziny, terminy akcji i wolontariat Szlachetnej Paczki 2017.

Szlachetna Paczka 2017 - baza rodzin i terminy

Jeśli zastanawiasz się, jak włączyć się do akcji Szlachetna Paczka 2017, można to zrobić na kilka sposobów. Jedną z głównych form pomocy jest wybranie potrzebującej rodziny i stworzenie dla nich Szlachetnej Paczki. Baza rodzin 2017 jest dostępna na stronie internetowej akcji, gdzie można wybrać rodzinę, której chcemy pomóc. Po wybraniu interesującego nas rejonu możemy zobaczyć, ile rodzin wciąż czeka na pomoc. Następnie możemy przeczytać opis wybranej rodziny i zobaczyć, czego najbardziej potrzebują w tym momencie. takie informacje są pomocne w tworzeniu odpowiedniej paczki. Pomóc można także poprzez wpłatę na konto Szlachetnej Paczki. Można zadeklarować jednorazową lub miesięczna wpłatę w dowolnej wysokości. Do akcji Szlachetna Paczka 2017 można włączyć się od 18 listopada do 9 grudnia 2017 roku.

» Szlachetna Paczka 2018 - wolontariat, praca, rekrutacja [INFORMATOR]

Szlachetna Paczka 2017 - wolontariat. Jak włączyć się do akcji?

Każdy, kto chce zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki 2017, musi zarejestrować się na stronie internetowej. Należy wybrać lokalizację, w której zamierzamy pomagać, następnie podać swoje dane kontaktowe, opowiedzieć kilka słów o sobie i zaakceptować formularz. Do zadań wolontariuszy Szlachetnej Paczki 2017 należą m.in. spotkania z rodzinami i podejmowanie decyzji, czy powinna ona zostać włączona do akcji, kontakty z darczyńcami oraz pomoc w kompletowaniu paczki dla wybranej rodziny i wiele innych. Do wolontariatu Szlachetnej Paczki 2017 mogą zgłosić się osoby pełnoletnie lub za zgodą opiekuna prawnego osoby powyżej 16. roku życia jako wolontariusz wspomagający.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki 2017 biorą również udział w finale Paczki, czyli tak zwanym "weekendzie cudów", który w tym roku odbędzie się w dniach 9-10 grudnia. Wtedy właśnie wolontariusze przyjmują paczki od darczyńców i pomagają dostarczyć je rodzinom, które mają pod swoją opieką.

Do Szlachetnej Paczki 2017 włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Więcej informacji na temat całej akcji można znaleźć na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl lub pod numerem telefonu +48 12 333 78 00 (od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9.00-20.00).

RadioZET.pl/szlachetnapaczka.pl/KP