Zamknij

Ta grupa etniczna to pierwotni mieszkańcy Półwyspu Skandynawskiego [HASŁO Z FINAŁU VA BANQUE]

23.07.2020 12:00
Ta grupa etniczna to pierwotni mieszkańcy Półwyspu Skandynawskiego [HASŁO Z FINAŁU VA BANQUE]
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Ta grupa etniczna to pierwotni mieszkańcy Półwyspu Skandynawskiego - tak brzmiało hasło finałowe z odcinka Va Banque, który był emitowany 23 lipca. Sprawdzamy, jaka jest prawidłowa odpowiedź na pytanie zadane trzem uczestnikom.

Ta grupa etniczna to pierwotni mieszkańcy Półwyspu Skandynawskiego [HASŁO Z VA BANQUE]

Hasło finałowe z 62. odcinka Va Banque brzmiało dokładnie tak: Ta grupa etniczna to pierwotni mieszkańcy Półwyspu Skandynawskiego. Troje uczestników miało dokładnie 30 sekund na sformułowanie odpowiedzi i podanie kwoty, którą przeznaczają na licytację.

  • Pani Bartosz na sam koniec postawił wszystkie zgromadzone pieniądze, a jego odpowiedź brzmiała: kim byli annuici? 
  • Pan Michał postawił 1500 złotych.  Według niego, odpowiedź na pytanie z hasła to: kim byli wikingowie?
  • Pan Konrad postawił 100 złotych.  Odpowiedź najskuteczniejszego gracza w tym odcinku Va Banque brzmiała: kim są Normanowie?

Inne pytania z Va Banque:

Ta grupa etniczna to pierwotni mieszkańcy Półwyspu Skandynawskiego [ODPOWIEDŹ Z VA BANQUE]

Odpowiedź na pytanie z hasła Va Banque brzmi: kim są lapończycy?

Żaden z uczestników nie odpowiedział prawidłowo. Do następnego odcinka przeszedł pan Konrad, który zgromadził już na koncie ponad 13 000 złotych.

Va Banque to program oparty na amerykańskim formacie „Jeopardy!”, „Va banque”. Jego uczestnicy odpowiadają na pytania, wybierając je z 6 kategorii tematycznych i kwotowych.  Jak czytamy na stronie vod.tvp.pl, „charakterystycznym elementem programu jest to, że „pytania” zapisane są na tablicy w formie zdań twierdzących, a zadaniem uczestnika jest podanie odpowiedzi w formie pytania. W finale wszyscy uczestnicy dostają to samo pytanie, ale wcześniej muszą obstawić stawkę z kwoty, którą zgromadzili w dwóch rundach.”

Program TVP prowadzi Przemysław Babiarz.

RadioZET.pl/PAB