Zamknij

Taśmy z nagraniem rozmowy Leszka Millera z Aleksandrem Kwaśniewskim, którą przeprowadzono w 2013 w restauracji Amber Room - pytanie z "Milionerów" za 125 000 zł

Paweł Żurek
20.05.2020 13:27
Taśmy z nagraniem rozmowy Leszka Millera z Aleksandrem Kwaśniewskim, którą przeprowadzono w 2013 w restauracji Amber Room - pytanie z "Milionerów" za 125 000 zł
fot. Bartosz KRUPAEast News

Taśmy z nagraniem rozmowy Leszka Millera z Aleksandrem Kwaśniewskim, którą przeprowadzono w 2013 w restauracji Amber Room.. Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" oraz jej dokładne wyjaśnienie, można znaleźć poniżej. Sprawdzamy także, czy uczestniczka programu wybrała poprawny wariant, wygrała 125 000 zł i pozostała w dalszej grze o milion.

Taśmy z nagraniem rozmowy Leszka Millera z Aleksandrem Kwaśniewskim, którą przeprowadzono w 2013 w restauracji Amber Room - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z teleturnieju TVN oraz jej szczegółowe wyjaśnienie, można znaleźć w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Taśmy z nagraniem rozmowy Leszka Millera z Aleksandrem Kwaśniewskim, którą przeprowadzono w 2013 w restauracji Amber Room- odpowiedź i pytanie z "Milionerów" - pytanie z Milionerów za 125 000 zł

Pytanie z "Milionerów" brzmiało:  Taśmy z nagraniem rozmowy Leszka Millera z Aleksandrem Kwaśniewskim, którą przeprowadzono w 2013 w restauracji Amber Room. Uczestniczka nie znała na nie odpowiedzi. Miała do wyboru cztery warianty. Oto one:

A. Wysłano sondą na Marsa

B. Znaleziono na Marszałkowskiej

C. Wyłowiono z Wisły

D. Odkryto w szafie Kiszczaka

Uczestniczka programu TVN zdecydowała, że wykorzysta koło ratunkowe: 50 na 50. Komputer wykluczył dwie błędne odpowiedzi - A i B, pozostawiając C i D. Uczestniczka wybrała odpowiedź D.

Milionerzy - Taśmy z nagraniem rozmowy Leszka Millera z Aleksandrem Kwaśniewskim, którą przeprowadzono w 2013 w restauracji Amber Room [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów" jest odpowiedź C. Uczestniczka programu TVN niestety wybrała złą odpowiedź, odpadła z programu i wróciła do domu z nagrodą w wysokości 40 tys. złotych. 

Rozmowę Leszka Millera i Aleksandra Kwaśniewskiego, zarejestrowano pod koniec 2013 r. w restauracji Amber Room. Jak poinformowało TVP Info, gdy sprawa nagrań wyszła na jaw, kelnerzy mieli zniszczyć nośniki nagrań i zatopić je w Wiśle, po czym po kilku miesiącach na zlecenie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wyłowili je nurkowie. Rozmowy byłego prezydenta i premiera miały dotyczyć m.in. więzień CIA i afery Rywina. 

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.  

RadioZET.pl/PZ