Zamknij

Team X: co to jest? [STUU, Dubiel, Kostera, Błoński, Lexy Chaplin]

Paweł Żurek
20.08.2019 15:47
Team X: co to jest? [STUU, Dubiel, Kostera, Lexi Chaplin]
fot. Lexy Chaplin instagram screen

TeamX to, jak reklamują się jego pomysłodawcy, największy projekt na YouTubie w Polsce. Stuu Burton, jeden z najpopularniejszych youTuberów w Polsce, wraz z czterema innymi twórcami internetowymi na dwa lata przeprowadził się do ekskluzywnej rezydencji pod Warszawą. Sprawdzamy, kto weźmie udział w projekcie Team X, o co w nim chodzi i do kiedy będzie trwał.

Team X, tajemniczy nowy projekt polskich youtuberów, wzbudza spore zainteresowanie ze względu na kontrowersyjne pomysły jego twórców, ale także przez osoby w niego zaangażowane. W tym miejscu sprawdzamy:

  • Co to jest Team X?
  • Kto bierze udział w projekcie i o co w nim chodzi?
  • Do kiedy będzie trwał Team X? 

>> Ile można zarabiać na YouTubie? Ten 7-latek jest już milionerem

Team X: co to jest?

W największym skrócie, Team X to show, którego format może przypominać Big Brothera. 

Od sierpnia polscy internetowi twórcy filmów czyli tzw. youtuberzy zamieszkali w ekskluzywnej willi pod Warszawą, nazwanej Domem X. Przenoszą tam całą aktywność. Powstanie kilkadziesiąt filmów w tygodniu, influencerzy zapowiadają też Instastories i inne aktywności w social mediach.

Internauci będą mieli możliwość śledzenia, jak wygląda życie influencerów na co dzień. DomX będzie przez dwa najbliższe lata stanowił centrum ich życia i twórczości.

>> Chwytak: kim jest youtuber, który występuje w show Piosenki z drugiej ręki?

Team X: kto weźmie udział w projekcie? [STUU]

TeamX tworzą Stuu (Stuart Burton), Marcin Dubiel, Julia Kostera, Kacper Błoński i Lexy Chaplin.

Projekt realizuje agencja Spotlight.

Chcemy, by w DomuX gościnnie pojawiali się inni twórcy, którzy na co dzień nie są zaangażowani w projekt. Dodatkowo planujemy zapraszać osoby spoza świata YouTube’a, choćby celebrytów, artystów czy dziennikarzy. Zależy nam, by projekt miał jak największy zasięg. I, co najważniejsze, nie chcemy robić internetowego Big Brothera. Mamy inny pomysł – mówi Rafał Romaniuk, właściciel Spotlight.

Teledysk zapowiadający projekt pojawił się na YouTubie w piątek, 16 sierpnia, a pierwsze materiały TeamuX w poniedziałek, 19 sierpnia.

>> Amerykański youtuber zakochał się w polskiej muzyce. Jest fanem Dawida Podsiadło! [WIDEO]

Team X: kiedy koniec projektu?

Youtuberzy, którzy zgodzili się wziąć udział w projekcie nazwanym Team X, w swoim nowym domu będą mieszkali przez dwa lata. 

RadioZET.pl/PZ