Zamknij

Thiago Cionek - kim jest? Zagra w pierwszym składzie w meczu z Senegalem

Redakcja
19.06.2018 14:44
Thiago Cionek - kim jest piłkarz reprezentacji Polski? [INSTAGRAM, ŻONA]
fot. Lukasz Solski / East News

Kim jest Thiago Cionek? Wiele osób podczas mundialu 2018 może zastanawiać się, dlaczego w reprezentacji Polski występuje piłkarz o nietypowo brzmiącym imieniu i nazwisku. W poniższym artykule wyjaśniamy wszelkie wątpliwości. Znajdziecie tu najważniejsze informacje o pochodzeniu Thiago Cionka i jego karierze w kadrze narodowej.

Thiago Cionek - kim jest obrońca reprezentacji Polski, który zagra w pierwszym składzie w meczy Polska - Senegal na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji? Sprawdzamy wszystkie najważniejsze informacje o piłkarzu, który znalazł się w kadrze narodowej na Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji.

» Reprezentacja Polski na mundial 2018 - skład kadry na MŚ w Rosji

Kim jest Thiago Cionek? Zagra w meczu Polska - Senegal

Thiago Cionek, czyli obrońca reprezentacji Polski urodził się w Brazylii, jednak posiada polskie korzenie. Jego pradziadkowie - Agata Sykulska i Franciszek Cionek opuścili Polskę przed I wojną światową i osiedlili się w Kurytybie. Jest to główny ośrodek polonijny w Brazylii.

Thiago Cionek we wrześniu 2009 złożył wniosek o przyznanie polskiego obywatelstwa, które uzyskał 3 października 2011.

» Mundial 2018: TERMINARZ Mistrzostw Świata - Rosja 2018

Występuje na pozycji obrońcy we włoskim klubie SPAL oraz w reprezentacji Polski. W 2010, jeszcze przed otrzymaniem polskiego obywatelstwa, Thiago Cionek wyraził chęć gry w reprezentacji Polski. 6 maja 2014 otrzymał pierwsze powołanie od selekcjonera Adama Nawałki, a siedem dni później zadebiutował w narodowych barwach, wychodząc w podstawowym składzie na zremisowane 0:0 towarzyskie spotkanie z Niemcami. Pod koniec maja 2016 znalazł się w 23-osobowej kadrze powołanej na Mistrzostwa Europy 2016.

Thiago Cionek prywatnie: wiek, wzrost, dziewczyna

Thiago Cionek występował także w takich klubach jak: Cuiabá, Bragança, CRB, Jagiellonia Białystok, Padova, Modena, Palermo. W swojej karierze zdobył Puchar Polski i Superpuchar Ekstraklasy. Ma 32 lata - urodził się 21 kwietnia 1986 roku w Brazylii. Jego pełne imię i nazwisko brzmią: Thiago Rangel Cionek. Ma 183 centymetry wzrostu. Jego główna pozycja na boisku to środkowy obrońca, a dodatkowa pozycja to prawy obrońca.

Dziewczyną Thiago Cionka jest Justyna Lamirowska. Thiago Cionek i Justyna Lamirowska są ze sobą już ponad 7 lat. Planowali pobrać się latem 2016 roku, jednak zdecydowali się przełożyć uroczystość ze względu na udział obrońcy w mistrzostwach Europy we Francji. Ostatecznie ceremonia odbędzie się dopiero po mundialu w Rosji.

» Dziewczyna Thiago Cionka – kim jest Justyna Lamirowska?

» Marcin Kamiński - kim jest piłkarz, który może zastąpić Glika? «

RadioZET.pl/transfermarkt.pl/KP