Zamknij

U nas Władysław III Warneńczyk, a w jakim kraju I Laszlo - odpowiedź i pytanie z "Milionerów" za 10 000 zł

Paweł Żurek
20.05.2020 16:04
U nas Władysław III Warneńczyk, a w jakim kraju I Laszlo - odpowiedź i pytanie z "Milionerów" za 20 000 zł
fot. Bartosz KRUPA/East News

U nas Władysław III warneńczyk, a w jakim kraju I Laszlo? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" oraz jej dokładne wyjaśnienie, można znaleźć poniżej. Sprawdzamy także, czy uczestnik programu wybrał poprawny wariant, wygrał 10 000 zł i pozostał w dalszej grze o milion.

U nas Władysław III Warneńczyk, a w jakim kraju I Laszlo - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z teleturnieju TVN oraz jej szczegółowe wyjaśnienie, można znaleźć w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

U nas Władysław III Warneńczyk, a w jakim kraju I Laszlo - pytanie z Milionerów za 10 000 zł

Pytanie z "Milionerów" za 10 tys. złotych brzmiało: U nas Władysław III Warneńczyk, a w jakim kraju I Laszlo? Uczestnik ze względu na swoje historyczne wykształcenie odpowiedział na nie dość szybko. 

Gracz Milionerów miał do wyboru cztery odpowiedzi:

A. W Bułgarii

B. W Czechach

C. Na Węgrzech

D. Na Rusi

Uczestnik programu po chwili zastanowienia zaznaczył odpowiedź A.

Milionerzy - U nas Władysław III Warneńczyk, a w jakim kraju I Laszlo [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów" jest C - na Węgrzech. Uczestnik odpowiedział nieprawidłowo, przez co musiał wrócić do domu z nagrodą w wysokości 1 tys. złotych. 

I Laszlo to król znany w Polsce jako Władysław I Święty. Był królem Węgier z dynastii Arpadów, stronnikiem papieża Grzegorza VII podczas jego konfliktu z cesarzem Henrykiem IV. I Laszlo jest świętym Kościoła katolickiego i patronem Węgier.

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.  

RadioZET.pl/PZ