Zamknij

UBER: jakie miasta w Polsce? Sprawdzamy, gdzie korzystać z usługi

Redakcja
31.10.2017 12:36
UBER: jakie miasta w Polsce? Sprawdzamy, gdzie korzystać z usługi
fot. pixabay.com

Uber: jakie miasta w Polsce obejmuje aplikacja i gdzie korzystać z usługi? Aplikacja na telefon, dzięki której można zamówić dowolny przejazd za przystępną cenę zdobywa coraz większą popularność na świecie i w Polsce. W tej chwili usługa działa już w prawie 70 krajach na świecie.

UBER - jakie miasta w Polsce? Gdzie działa aplikacja i jak korzystać z usług? Mobilna aplikacja Uber oficjalnie wystartowała w czerwcu 2010 roku i na początku obejmowała tylko San Francisco. Sprawdzamy informacje o usłudze w Polsce, dzięki której można w każdej chwili zamówić przejazd i zapłacić za niego telefonem.

Gdzie i jak działa aplikacja UBER w Polsce i na świecie?

Uber jest usługą globalną. Aby skorzystać z przejazdu, należy zainstalować aplikację na telefonie. Początkowo była ona zaprojektowana tylko dla użytkowników systemu IOS, jednak szybko wyszła także wersja na Androidy. Aplikacja działa w każdym miejscu na świecie, jednak usługa działa w około 400 miastach w 68 krajach świata. W Polsce Uber dostępny jest dla mieszkańców 7 miast i regionów.

UBER - jakie miasta w Polsce?

Uber w Polsce jest dostępny od 2014 roku. Jakie miasta w Polsce obsługuje? W tej chwili z usługi można skorzystać w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Aglomeracji Śląskiej. W celu skorzystania z usługi Uber trzeba pobrać aplikację mobilną z Google Play, App Store lub Windows Store oraz założyć konto. Aplikacja pozwala także śledzić pasażerom lokalizację zamówionego samochodu. W tej chwili najpopularniejsze kraje, w których korzysta się z Ubera to USA, Francja, Indie, Hiszpania, Meksyk i Rosja, a najpopularniejsze miasta to San Francisco, Londyn, Los Angeles, Waszyngton, Meksyk i São Paulo.

Zagłosuj

Czy korzystasz z usług Ubera?

Liczba głosów:

Choć na razie UBER w Polsce jest dostępny tylko w kilku lokalizacjach, to popularność aplikacji na świecie wciąż rośnie. Niewykluczone, że w ciągu najbliższych kilku lat będziemy mogli korzystać z przejazdów również w innych większych miastach w Polsce. Informacje o tym, gdzie na świecie można korzystać z usługi, znajdują się na stronie www.uber.com/pl/cities

RadioZET.pl/KP