Zamknij

Uber w Polsce: MIASTA. Gdzie jest Uber i jak korzystać z aplikacji?

Redakcja
02.11.2017 11:24
Uber w Polsce: MIASTA. Gdzie jest Uber i jak korzystać z aplikacji?
fot. pixabay.com

Uber w Polsce zdobywa coraz większą popularność. Miasta, gdzie działa Uber w naszym kraju, to w tej chwili dopiero kilka regionów. Jakie dokładnie miasta obejmuje aplikacja i gdzie korzystać z usługi? Sprawdzamy informacje o Uberze w Polsce.

Uber w Polsce: miasta i regiony w naszym kraju, w których można korzystać z aplikacji i zamawiać przejazdy, to w tej chwili tylko kilka miejsc. Łącznie usługa działa już w prawie 70 krajach na świecie. Gdzie jest Uber w Polsce i w jakich miastach można korzystać z usługi?

Uber w Polsce: MIASTA

Aplikacja Uber w Polsce jest dostępna od 2014 roku. Do tej pory z usługi mogą korzystać mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Poznania, Wrocławia, Łodzi i Aglomeracji Śląskiej. Na świecie usługa działa do tej pory w około 400 miastach. W tej chwili najpopularniejsze kraje, w których korzysta się z Ubera to USA, Francja, Indie, Hiszpania, Meksyk i Rosja, a najpopularniejsze miasta to San Francisco, Londyn, Los Angeles, Waszyngton, Meksyk i São Paulo.

Aby skorzystać z usług Ubera w Polsce, należy najpierw zainstalować aplikację w telefonie. Po jej uruchomieniu wybieramy punkt, z którego kierowca ma nas odebrać oraz cel naszej podróży. Następnie na ekranie wyświetlą się informacje o kierowcy oraz szacowany koszt przejazdu. Aplikacja pozwala także śledzić pasażerom lokalizację zamówionego samochodu. Kwota zostanie pobrana z karty przypisanej do konta, na którym użytkownik jest w danym momencie zalogowany.

RadioZET.pl/KP