Zamknij

UFC w Polsce 2017 - kiedy i gdzie odbędzie się gala?

Redakcja
19.10.2017 10:53
UFC w Polsce 2017 - kiedy i gdzie odbędzie się gala?
fot. materiały prasowe

Gala UFC w Polsce odbędzie się już po raz drugi - tym razem w Gdańsku. Kiedy i gdzie dokładnie? Sprawdzamy najważniejsze informacje.

UFC 2017 w Polsce - gdzie i kiedy się odbędzie?Polscy fani MMą będą mogli oglądać to wydarzenie na żywo już po raz drugi. Po udanej gali w Krakowie federacja postanowiła zorganizować u nas kolejną, tym razem w Gdańsku. Oprócz gali w naszym kraju, w Europie odbyły się jeszcze dwie: w Glasgow (16 lipca) i w Rotterdamie (2 września). Podajemy najważniejsze znane dotąd informacje na temat gali UFC w Polsce.

Gala UFC w Polsce - gdzie się odbędzie?

Zmagania zawodników podczas poprzedniej gali UFC w Polsce w 2015 roku mogliśmy oglądać w krakowskiej Tauron Arenie. Gdzie będzie UFC w Polsce w 2017 roku? Nadchodzące wydarzenie zorganizowane zostanie w kolejnym polskim obiekcie sportowym - Ergo Arenie w Gdańsku. Miejsce to dobrze znane jest przez fanów MMA - sześciokrotnie gościła tu rodzima federacja KSW.

Zobacz także

UFC w Polsce 2017 - kiedy?

Druga gala UFC w Polsce była zapowiada już od jakiegoś czasu. Wszystko zaczęło się od nieoficjalnej informacji podanej w programie "Dzień Dobry TVN" przez Joannę Jędrzejczyk, mistrzyni UFC w wadze słomkowej. Polka przyznała, że UFC zawita do kraju prawdopodobnie pod koniec 2017 roku. Informacja została potwierdzona przez organizację. Wiadomo już, że gala UFC w Gdańsku odbędzie się jesienią, dokładnie 21 października 2017 roku.

Pierwsza gala UFC w Polsce odbyła się 11 kwietnia 2015 roku w Krakowie. W walce wieczoru Mirko Filipovic pokonał Gabriela Gonzagę. Swoje starcia z Polaków zwyciężyli Paweł Pawlak oraz Bartosz Fabiński.

RadioZET.pl/KP